Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

5 Tetor 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Hëna e Plotë e 1 tetorit në Dash erdhi e mbarë për ju! Nëse jeni duke dalë me dikë, por ende s'mund ta quani një lidhje, kjo Hënë do t'ju tregojë më shumë të vërteta rreth këtij raporti që më pas të merrni një vendim. Të vazhdoni më tej me premtime dhe përkushtim, apo të largoheni pa patur asnjë peng.  Hënat e Plota zakonisht ju ndihmojnë të merrni të tilla vendime!

Nëse jeni të martuar ose po bashkëjetoni, kjo hënë nuk do të fokusohet tek marrëdhënia juaj, por tek një shtatzëni e mundshme apo plane të tjera që lidhen me një fëmijë që mund të keni. Ky muaj nuk ju favorizon shumë nëse po provoni mënyra alternative për të mbetur shtatzënë.

Ndonëse vëmendjen më të madhe do ta marrë personi me të cilin po dilni, duhet të fokusoheni pak më shumë tek planet tuaja-objektivat që doni të arrini. Më qartë, fundi i dhjetorit ose fillimi i janarit duhet patjetër t'ju sjellin më shumë para dhe vetëbesim në të ardhmen. 

Përsa i përket jetës sociale, do të keni ditë të bukura, por sërish duhet të shihni llogarinë bankare për të vendosur nëse mund t'i bëni qefin vetes me ca ditë pushimesh bashkë me grupin tuaj të miqve.

Pandemia po zgjat shumë në kohë dhe dëshira për t'ju kthyer jetës normale është më e madhe se kurrë. Bëjeni duke treguar kujdes dhe duke ndjekur gjithë rregullat që kërkohen për të mos infektuar veten dhe të tjerët. 

Hëna e Re e 16 tetorit do të jetë në kënd jo shumë të favorshëm dhe kjo do të ndikojë tek shtëpia juaj e të ardhurave. Përpos kësaj, prisni të jeni me ndryshime të shpeshta humori dhe paksa më konservatore se zakonisht në lidhje me shpenzimet.

Në aspektin e punës gjërat duken se po shkojnë mirë! Klientët e rëndësishëm në kompaninë tuaj janë të mahnitur nga performanca juaj, prandaj nëse financat tuaja duken ngushtë për momentin mos u shqetësoni, është e përkohshme.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 tetori deri në 3 nëntor, ndërsa Marsi do të qëndrojë në prapavijë deri në 13 nëntor. Të gjitha këto nënkuptojnë që këtë periudhë duhet ta merrni me qetësi dhe të veproni nga 13 nëntori e më tej.

31 tetori do të sjellë fundin e një projekti pune, prandaj bëni kujdes me shëndetin pasi do t'ju duhet shumë energji. 

Në këtë datë, shmangni gjithashtu firmat nëpër kontrata dhe mos merrni asnjë vendim të rëndësishëm. Teksa prisni për ditë më të mira financiarisht, Neptuni do të jetë i orientuar shumë bukur në drejtim të çështjeve të shtëpisë. Merruni me të dhe përgatituni për festat e fundvitit. 2021-i do të jetë vit më i mirë se ky, prandaj ka shumë për të festuar.

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Shigjetari dhe Bricjapi

Ky vit nuk ka qenë i lehtë për ju, pasi Saturni në shenjën tuaj që prej 2017-ës ju ka "limituar" lëvizjet dhe ka shtuar përgjegjësi mbi shpatullat tuaja. Nga kjo ngarkesë do të mund të çliroheni më 16 dhjetor kur Saturni të dalë nga shenja juaj për t'u drejtuar tek Ujori. Gjatë këtyre 3 viteve, arritjet tuaja kanë surprizuar shumë njerëz pranë jush. 

Ky muaj nis me vëmendjen tuaj tek një çështje familjare. Ndoshta po kërkoni të ndërroni shtëpi ose jeni duke pritur për ndryshimet që po bëni brenda saj. Një tjetër alternativë lidhet me një vendim që duhet ta merrni për prindërit tuaj dhe ndihmën që mund t'i ofroni atyre. Ndryshimet në lidhje me familjen apo shtëpinë kërkojnë të ardhura, që fatmirësisht këtë muaj s'do t'ju mungojnë.

Si Bricjap, keni tendencën për të qenë shumë ambicioz, prandaj mundësitë që ju jepen për të ecur më tej në karrierën tuaj janë gjithmonë lajm i mirë. Hëna e 16 tetorit do t'jua jap këtë shans, prandaj përdorini mirë mundësitë e reja.

Bëhuni gati të bëni disa shpenzime të papritura, që nuk i kishit menduar. Gjatë kësaj situate, partneri/ja juaj duke u përpjekur të rregullojë diçka do t'ju duket aspak mbështetëse.

Ky muaj ka dy Hëna të Plota dhe e dyta, Hëna Blu është më 31 tetor. Nga ana tjetër, Urani, planit i gjërave të paparashikuara do të vijë bashkë me hënën e plotë duke i bërë gjërat të duken si të paqëndrueshme dhe paksa shokuese. Nëse jeni duke dalë me dikë, lidhja e re mund të sjellë lajme që nuk i prisnit. Ky s'është muaj i mirë për të provuar trajtimet IVF për të mbetur shtatzënë. Prisni deri në 13 nëntor.

Siç thamë, Urani sjell rrethana të paparashikueshme, prandaj duhet të përgatiteni për një ndarje të dhimbshme, një rrëfim dashurie ose një fejesë të mundshme. Nëse jeni të martuar mund të prisni lajme suprizë nga partneri juaj. 31 tetori mund të sjellë një shtatzëni të paparashikuar.

Me pak fjalë, thjesht përgjigjuni ngjarjeve të jetës, mos merrni inisiativën për të bërë gjëra të rëndësishme. Me Marsin dhe Mërkurin në prapavijë, gjërat mund të komplikohen paksa.

Merrni pak kohë për veten dhe kujdesuni për pamjen dhe mirëqënien tuaj. Mund të bëni një arratisje të vogël jashtë qytetit aty nga data 17-18 tetor. Merrni makinën dhe nisuni pa u menduar gjatë!

MOS I HUMBISNI