Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

5 Tetor 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Dashi dhe Demi

1 tetori sjell një Hënë të plotë në Dash dhe megjithëse ajo nuk do të jetë në konflikt me Plutonin dhe Saturnin, dy titanë të zodiakut, Marsi, sundimtari juaj, do të shkojnë pas të dyve. Kjo tregon se brenda katër ditëve nga kjo Hënë e plotë, mund të hasni një pengesë të madhe. Plutoni dhe Saturni janë të dy të vendosur në shtëpinë prestigjioze të dhjetë të karrierës dhe nderimeve, e cila gjithashtu rregullon reputacionin. Mund të tundoheni të keni kontakt me një person të rëndësishëm në kompani ose me një klient, por thjesht mos – s’do të fitoni shumë.

Marsi do të jetë planeti i rëndësishëm në Hënën e plotë më 1 tetor dhe Afërdita do të bëjë gjithçka që mundet për të zbutur situatën. Kjo do të thotë që për sa kohë që nuk e humbni qetësinë dhe kontrolloni impulset, mund ta ktheni një situatë potencialisht shpërthyese në një gjendje të qetë.

Më vonë, mund të gjeni një mënyrë për të kthyer situatën në favorin tuaj. Kur Marsi është në harmoni me Afërditën, siç do të ndodhë në fillim të muajit, paqja dhe harmonia do të mbizotërojnë, por duhet t'i trajtoni gjërat me kujdes.

Kjo Hënë e plotë në Dash - e vetmja Hënë e plotë e vitit në shenjën tuaj - do të përqëndrohet te ajo çfarë është e rëndësishme për ju.

Keni ecur mirë në karrierën dhe kjo qasje do të vazhdojë deri më 19 dhjetor. Nga mesi i nëntorit deri në mes të dhjetorit do të jeni shumë produktiv për karrierën. Mos e humbni shpresën kur gjërat duket se shkojnë keq. Do të keni shumë mundësi gjatë muajit ku do të provoni veten.

Plutoni do të shkojë në prapavijë në 4 tetor, gjë që do t'ju ndihmojë të merrni më shumë ndihmë nga njerëzit e rëndësishëm në karrierën tuaj.

Nëse jeni artist, punoni për të mbështetur karrierën e tyre, ose punoni në fushën e psikologjisë, fillimi i tetorit do të jetë pozitiv, pavarësisht vonesave të bezdisshme.

Ky muaj nuk do të jetë i lehtë, sepse Hëna e re më 16 tetor mund t'ju detyrojë që të merreni me një situatë, të cilën do të donit ta hiqnit qafe njëherë e përgjithmonë. Marsi do të kundërshtojë Hënën e re, Diellin dhe të gjithë planetët në shtëpinë tuaj të dhjetë të njerëzve të rëndësishëm. Jeta personale nuk do të ndikohet.

Për t’i bërë gjërat pak më të vështira, Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 13 tetori deri më 3 nëntor, brenda periudhës që Marsi do të mbetet në prapavijë, i cili filloi më 9 shtator dhe do të zgjatet deri në 13 nëntor. Mërkuri në prapavijë është një periudhë për të parë në të kaluarën.

Mund të pyesni veten se pse pa marrë parasysh se çfarë bëni, nuk shihni progres të shpejtë, veçanërisht në lidhje me diskutimet e partneritetit (në biznes ose në jetën tuaj personale). Meqenëse Marsi do të jetë në prapavijë deri në 13 nëntor, jini të durueshëm. Të gjithë, të gjitha shenjat, do të vërejnë ngadalësimin marramendës të Marsit në prapavijë.

Çdo vit kemi një surprizë të tetorit. Këtë vit do të ndodhë në Halloween - 31 tetor - kur Urani do t'i kundërvihet Diellit. Në këtë ditë, Urani në Dem do të kundërshtojë drejtpërdrejt Diellin në Akrep, duke kaluar te shtëpitë e financave - një nga ato ditë kur duhet të jeni gati për gjithçka.

Efekti i Hënës së plotë të 31 tetorit për ju do të sjellë një shpenzim të madh, krejtësisht të papritur. Mund të ketë lidhje me një projekt krijues, me trajtimin e pjellorisë, ose kujdesin për një fëmijë.

Pavarësisht nga të gjitha këto gjëra që do të rrotullohen rreth jush, lëvizja e Afërditës në Peshore do të jetë një moment i rëndësishëm, duke filluar nga 27 tetori deri më 21 nëntor. Personat e martuar ose ata në një lidhje serioze do të përfitojnë më shumë. Qëndroni optimistë. Gjithçka do të përmirësohet në nëntor dhe dhjetor.

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2020: Dashi dhe Demi

Muaji fillon me një Hënë të plotë shqetësuese, më 1 tetor, në Dash. Nëse dikush afër jush ka mbajtur të fshehtë një informacion, ai do të zbulohet shumë shpejt. Çështja ka shumë të ngjarë të përfshijë një projekt pune ose një pyetje shëndetësore që mund të kërkojë më shumë vëmendje.

Më shqetësues do të jetë kundërshtimi i Mërkurit ndaj Uranit më 7 tetor, kur lajmet e papritura do të sjellin një gamë emocionesh. Shumë vëmendje do të përqendrohet te marrëdhënia me një person të rëndësishëm në punë, por me Marsin dhe Plutonin në mosmarrëveshje më 9 tetor, duket se do ta trajtoni çdo situatë me stres.

Një pjesë pozitive e përplasjes së planetëve është se çështjet që janë injoruar do të ballafaqohen dhe adresohen tani. Megjithëse mund të supozoni se ky muaj është mban mjaft trazira, në të vërtetë ka një qëllim, sepse do të shfaqen të vërtetat që ju nevojiten.

Një Hënë e re do të ndodhë më 16 tetor te Peshorja dhe mundësisht do të sjellë një detyrë të re. Sidoqoftë, në një muaj ku asgjë nuk do të jetë e drejtpërdrejtë, mund të mos bini dakord me klientët/punonjësit e tjerë për shumë gjëra.

Marsi përsëri do të veprojë duke kundërshtuar drejtpërdrejt Hënën e re dhe Diellin - dikush mund t'ju kritikojë ose do të përpiqet të dalë mbi ju. Ose mund të ndodhë që një nga ndihmësit ose vartësit tuaj më të nevojshëm do të njoftojë papritmas një largimin.

Në sipërfaqe, duket se askush nuk po shkon mirë me askënd tjetër në këtë muaj të trazuar. Tetori do të nxjerrë në pah vështirësitë që kanë qenë gjithmonë aty, por që mbase nuk i keni vënë re kurrë. Do të duhet të bëni një hetim të thellë për të kuptuar se si të zgjidhni një çështje potencialisht komplekse.

Një partner në dashuri ose biznes mund të jetë burimi i zemërimit.

Gjatë kësaj kohe, kujdesuni për shëndetin dhe lërjani situatën kohës. Nëntori dhe dhjetori do të jenë muaj më të qetë dhe të gëzueshëm.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI