Celebrity

Gjëra të pasurish: Brenda ‘parajsës’ së Selena Gomez

Shkruar nga Anabel

30 Shtator 2020

Gjëra të pasurish: Brenda ‘parajsës’ së Selena

Shtëpia e Selena Gomez në Studio City, ka qenë në treg për dy vjet, para se të shitej përfundimisht, mes pandemisë së koronavirusit.

Ylli i pop-it ka shitur vilën e saj në Studio City për 2.37 milionë dollarë në Los Angeles.

28-vjeçarja tashmë është vendosur në një rezidencë prej 4.9 milionë dollarësh, e cila më parë ishte në pronërsi të rokerit të ndjerë, Tom Petty.

Si duket shtëpia e Selenës? 

Një shtëpi me katër dhoma gjumi dhe katër tualete për secilën dhomë, mbi 3,4000 metra katrorë.

Me një pishinë, spa dhe një studio yoga, shtëpia duket si një vendi deal pushimi dhe qetësimi.

Gjëra të pasurish: Brenda ‘parajsës’ së Selena

Kuzhina fantastike, do të ishte ëndërr për shumë njerëz, e sidomos ata që e adhurojnë gatimin.

Gjëra të pasurish: Brenda ‘parajsës’ së Selena

Dhe si muzikante, Selena nuk mund të mos kishte një instrument në shtëpi: Një piano gjigante!

Gjëra të pasurish: Brenda ‘parajsës’ së Selena

Dhomat e mëdha të gjumit kanë dritaret e tyre me pamje të gëlbëruara dhe hyrja duket kështu:

Gjëra të pasurish: Brenda ‘parajsës’ së Selena

Raportohet se këngëtarja fitoi rreth 2.249 milionë dollar për pronën, fillimisht në viti 2017.

Pas tre viteve qëndrim në atë shtëpi, Selena mendoi se ishte momenti për diçka tjetër.

Gjëra të pasurish: Brenda ‘parajsës’ së Selena

Burimi: Mirror CO UK

MOS I HUMBISNI