Astro Fun

What kind of ex are you, according to your horoscope sign

Shkruar nga Anabel

18 Shtator 2020

What kind of ex are you, according to your horoscope sign

It is inevitable! The horoscope sign has the power to reveal everything, including how you behave in a relationship / separation. What taste do you leave to your ex-partner you are learning now, it is enough to tell us only which sign it belongs to.

Aries: The former left!

Your ex misses you right away! From the moment you are no longer together, they realize how much they have lost. You are a leader born in romantic relationships as well. 

The first thing to do after separation: Within the first 24 hours go out with someone else. What to expect after all?

The thing they miss the most from you: Spontaneous meetings, last minute plans that turned out to be the most beautiful days of life!

Taurus: Very comfortable ex!

You have a lot of logic in the things you say and do, so from the first moment you realized that you will not spend the rest of your life with him, you are no longer interested. You are stable in nature and can often remain friends with your ex. After all, you were always loyal to him. 

The first thing to do after parting: Change your wardrobe, write your cookbook, redecorate the kitchen or start meditation sessions.

What do they miss from you: You always take them to the best bars / restaurants! Who has as much taste as you now? Who?

Binjakët: Ish-i "On and Off"

Ti s'ke frikë nga asgjë, ke shpirt aventurieri prandaj ndarjet s'janë ndonjë gjë e madhe për ty. Natyra jote dualiste dhe karizma që ke, formojnë stuhinë perfekte prandaj mendja jote rreth një marrëdhënieje ndryshon brenda natës. Mund të ndahesh sot dhe të rikthehesh me të të nesërmen. 

Gjëja e parë që bën pas ndarjes: E flet me njerëzit që do më shumë. Për ty është shumë e rëndësishme të rrethohesh nga dashuria dhe të marrësh afirmimin e rrethi tënd më të ngushtë.

Çfarë i mungon atyre nga ty: Zgjuarësia dhe shakatë e tua që i ndriçonin ditën! Tani e kuptuan që ishe një YLL!

Gaforrja: Ish-i që të bën block në Facebook

Ty ndarjet të godasin shumë emocionalisht, nisur nga natyra që ke. Në fakt, ashtu duhet të jetë apo jo? Je një nga shenjat më besnike dhe mbështetëse, prandaj lëndohesh shpejt nëse dikush bën të kundërtën me ty. Ti kujdesesh për të gjithë, por kurrën e kurrës nuk do ta çosh atë mesazhin që ke bërë gati pas ndarjes, sepse ai/ajo s'duhet ta marrë vesh kurrë sa i/e lënduar je. 

Gjëja e parë që bën pas ndarjes: Gjëmon çdo veprim të tij/saj. Eshtë lidhur me dikë? Pasi mbaron kërkimet, i bën block.

Çfarë i mungon prej teje: Ti bëje masazhet më të mira në botë dhe ai/ajo i humbi përgjithmonë!

Luani: Ish-i që s'e vret mendjen

Ti s'je fare i mërzitur sepse nuk të intereson. Ok, le ta pranojmë. Je pak i mërzitur, ose thënë më mirë, je i fyer që shpenzove kohën tënde me dikë që s'ishte perfekt sa ty.

Gjëja e parë që bën pas ndarjes: I kujton vetes sa i mirë je!

Çfarë do t'i mungojë më shumë prej teje: Kur ju ishit bashkë, ata ndjenin me të vërtetë ç'do të thotë të jesh çift, por s'e kuptuan që gjithë ajo fuqi vinte prej teje.

Virgjëresha: Ish-i që s'të lë të vazhdosh para

Ti kërkon për kuptim në çfarëdo lloj gjëje. Analizon gjithçka dhe përpiqesh të mësosh gjëra të reja. Disa mendon se e tepron, por kjo është thjesht natyra jote. Tani, po falenderon universin që të largoi nga ai djalë i keq që mori kaq shumë nga jeta jote.

Gjëja e parë që bën pas ndarjes: Je e shokuar dhe i pëshpërit vetes pafund fjalinë: "thjesht s'e kuptoj". Duhen 3 ditë që shokët të të mbushin mendje që çdo gjë do shkojë mirë. Ti e di këtë, por thjesht ke nevojë ta procesosh.

Çfarë i mungon atyre nga ty: Mënyra se si ti i planifikoje gjërat që atyre t'i dukeshin kaq të thjeshta. 

Peshorja: Ish-i miqësor

Ti ke tendencën të mos kesh konflikte dhe nuk i do ndarjet e këqija as kur ato ndodhin. Pas ndarjes ti tregohesh shumë diplomatike dhe sigurohesh të mos mbash asnjë lloj inati, por thellë thellë e di që s'do t'jua falësh kurrë që të shpenzuan kaq shumë kohë. 

Gjëja e parë pas ndarjes: Nëse je shumë po shumë e tronditur, i futesh shkollës së drejtësisë. Nëse je pak, bën një listë me këngë ndarjesh dhe i dëgjon nga 100 herë.

Çfarë i mungon ish-it prej teje: Ata do të ndihen sikur askush më nuk do t'i bëjë të ndihen siç i bëre ti. Asnjë s'ka stilin, humorin apo interesat e tua.

Akrepi:Ish-i akull i ftohtë!

Nga t'ja fillojmë? Pikë së pari, ish-at kanë frikë nga ty dhe paçin fat nëse ishin ata që të lënduan sepse ti s'e lë me aq. Komunikimi ndërpritet si me thikë, njësoj si të mos kishe ekzistuar kurrë, por ndjesia e hakmarrjes, jo!

Gjëja e parë që bën pas ndarjes: Flirton me idenë që mund të dalësh me shoqen/shokun e tij/saj

Çfarë i mungon atyre nga ty: Seksi i mrekullueshëm! Je kampioni i horoskopit!

Shigjetari: Ish-i që gjithmonë shpreson për diçka më shumë

Jeni shumë të lezetshëm dhe njerëzit e kanë kollaj të bëhen miq me ju. Po ashtu dhe ish-at. As ti nuk e ke problem këtë, por në fund të ditës shpreson për diçka më tepër prej tyre. Gjithsesi s'e bëni kurrë ju hapin e parë

Gjëja e parë që bën pas ndarjes: Flet me një mik për t'i treguar që i dhe fund dhe pse e di që s'është kështu.

Çfarë i mungon atyre prej teje: Ishte shumë qejf me ty! Kush tjetër mund t'i bindë të bëjnë një udhëtim momentin e fundit?

Bricjapi: Ish-i që zbukurohet!

Je single sërish! Çfarë super shansi për të takuar njerëz të rinj dhe për ta zëvendësuar ish-in me dikë më të zgjuar, më të bukur dhe më interesant. Sigurisht miqtë tuaj mendojnë se je pak i keq për shkak se nuk të shohin duke vuajtur, por funksionon.

Gjëja e parë që bën pas ndarjes: Del me dikë që është komplet ndryshe nga ish-partneri yt.

Çfarë i mungon atyre nga ty: Shkonit gjithnjë nëpër restorantet, hotelet dhe vendet më të mira në vend!

Ujori: Ish-i që s'e kthen kokën pas

Ti ndihesh shumë mirë që gjërat janë si janë tani, pavarësisht mërzitjes së fillimit. Në fund të fundit jeni shumë të pavarur dhe kishit nevojë për hapësirën që ju mungonte. Do të kujdeseni për të ruajtur formën tuaj më të mirë pas ndarjes dhe sigurisht nuk do të humbisni asgjë nga natyra juaj karizmatike.

Gjëja e parë pas ndarjes: Planifikon udhëtimin që ke dashur gjithmonë.

Çfarë i mungon atyre prej teje: Ti e sheh botën si askush tjetër dhe pa ty në jetën e tyre, gjërat janë pak si të mërzitshme.

Peshqit: Ish-i i sjellshëm

Good fish! You work hard and are very kind to anyone you trust. Friends get even more upset when they see that your boyfriend does not treat you like a princess and you can hardly wait to find what you deserve. You are very romantic and therefore suffer a little more than others the separation. Still, you try to keep things friendly with them!

The first thing to do after sharing: Open a blog of poetry that goes viral

What they lack from you: You cared like no one else and they did not deserve it! 

Source: Cosmopolitan

MOS I HUMBISNI