Flokët

Hap pas hapi: Negin ju tregon si i realizon ajo ondet perfekte

Shkruar nga Anabel

17 Shtator 2020

Hap pas hapi: Negin ju tregon si i realizon ajo ondet perfekte

Duke qenë se të gjitha kërkojnë “recetën” për flokët perfektë të blogeres dhe sipërmarrëses, Negin Mirsalehi, ajo ka postuar herë pas here video-tutoriale për realizimin e ondeve të saj.

Së fundmi,  blogerja ka treguar se si i bën ondet me mashë, pra me nxehtësi:

#1

Si fillim, ajo aplikon një nga kremrat e kompanisë së saj, “Gisou” (Ju sigurisht, mund të përdorni edhe një krem tjetër ose thjesht asgjë.)

#2

Më pas, ndan flokët dhe fillon nga puna!

#3

Pas bërjes së një kaçurreli/ondeje lëshon flokun në dorë që ta lërë atë të ftohet.

#4

MË E RËNDËSISHMJA: Alternon midis ondeve të brendshme dhe të jashtme.

#5

Në fund, Negin aplikon një serum/vaj flokësh dhe kalon gishtat nëpër flokë për t’ju dhënë atyre një pamje më natyrale.

#6

Përsëri me ndihmën e duarve, iu jep pak volum flokëve, në pjesën e rrënjës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

Nëse nuk doni ta dëmtoni flokun me asnjë lloj nxehtësie, pak kohë më parë, blogerja ka publikuar edhe dy mënyra për të bërë ondet e saj, pa përdorur aspak nxehtësi:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

Rezultati:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

 

 

MOS I HUMBISNI