Astro Fun

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e dasmës!

Shkruar nga Anabel

8 Shtator 2020

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e

Edhe nëse nuk e keni në plane (të afërta) martesën, një fustani nusërie vështirë t’i thuash jo. Sipas shenjës së horoskopit, modele dhe stile të caktuara nusesh mund t’ju duken më interesantë se të tjerët.

- Dashi

Shenjës së parë në horoskop i pëlqen të jetë gjithmonë e para, prandaj një dasmë për ju do jetë stresuese, por do jetë gjithashtu ndër më të bukurat që të ftuarit do shohin. Pavendosmëria që ju karakterizon mund të bëjë të keni më shumë se një fustan. Megjithatë, do të siguroheni të zgjidhni diçka jo shumë të zakontë, si ky fustan i Zuhair Murad, koleksioni Pranverë-2021:

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ZUHAIR MURAD MARIAGE (@zuhairmuradmariage) on

- Demi

Për ju dasma, do të jetë mbrëmja kur do të ndiheni më shumë se kurrë si princesha që jeni, prandaj një fustan tipik nusesh, i ngjashëm me atë të Hirushes, me siguri do t'jua rrëmbejë zemrën:

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e
Photo Courtesy of Valdrin Sahiti

- Binjakët

Zgjedhja e fustanit të duhur, mund t'ju duket edhe më e vështirë se zgjedhja e bashkëshortit, prandaj mund të jeni një nuse me disa fustane. Sidoqoftë, do i qëndroni një stili sensual, pak esktravagant. Ky model nuk është shumë për ju, apo jo?

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e

- Gaforrja

Për Gaforret, dasma do të jetë një natë e lumtur, ku të gjithë, përfshirë atë, do të kënaqen. Prandaj, fustani duhet të jetë i bukur, por edhe i rehatshëm. Kjo e vështirëson pak zgjedhjen për Gaforren, por ja diçka që do i pëlqente:

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e

- Luani

Gratë e Luanit, duan diçka që bërtet: Mbretëri, mbretëreshë, mbretërore etj, ashtu si shenja e tyre. Çfarëdo të vishni, do siguroheni të keni si aksesor, një kurorë të shndritshme mbi kokë.

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e
Photo Courtesy of Lia Stublla

- Virgjëresha

Shenjat e Virgjëreshës do zgjedhin një fustan "të sigurt", pasi në dasmën e tyre, s'mund të ketë vend për gabime:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Drenusha Xharra Bridal (@drenushaxharrabridal) on

- Peshorja

Gratë e Peshores janë gjithnjë në dilemë, mes diçkaje të thjeshtë apo një fustani ndryshe nga të tjerët. Ju mund të gjeni diçka ndryshe dhe të thjeshtë njëkohësisht:

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e

- Akrepi

Akrepit i duhet diçka që t'i lërë njerëzit pa fjalë dhe asgjë s'i lë njerëzit pa fjalë më mirë se sa një fustan EXTRA:

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e

- Shigjetari

Diçka e lehtë, e thjeshtë dhe klasike. Shigjetarët nuk duan ta komplikojnë jetën më shumë duke menduar për ditë me radhë çfarë fustani iu duhet:

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e

-Bricjapi

Gratë e Bricjapit me siguri do të bëjnë diçka krejt ndryshe. Ndoshta do të vijnë në dasmë me një fustan të zi?

Na thuaj çfarë shenje je, të të themi fustanin e

- Ujori

Ujorët do të duken rrëzëllitëse në dasmë dhe do të gjejnë fustanin perfekt, pasi kanë kërkuar për javë e muaj të tërë. Zgjedhja e tyre do jetë me siguri një fustan pas trupit, si një "parajsë me pupla":

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ????????? ????? (@geraldina_sposa) on

- Peshqit

Peshqit do përpiqen të gjejnë një fustan, që i ka pak nga të gjitha: edhe klasik, edhe seksi, edhe nusesh. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by VALDRIN SAHITI (@valdrinsahitiofficial) on