Thonjtë

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet super-cool të vjeshtës 2020

Shkruar nga Anabel

4 Shtator 2020

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

- Shpërthim pasteli

Pse t’i lëmë ngjyrat pastel vetëm për pranverë? Këtë sezon, ato vijnë për t’i dhënë pak ngjyra zbehjes së vjeshtës dhe duken kaq bukur:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nail Artist In L.A. | Mimi D (@nailsbymimi) on

- Kuadrate

Asgjë nuk thotë vjeshtë si ky dizajn, por ju mund të zgjidhni edhe printin tuaj të preferuar. Për ta bërë pamjen edhe më të veçantë, trendi është vendosja e printit në copëza, si një formë puzzle-i.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AJA • NAIL ARTIST (@ajackdannie) on

- E bardha e dimrit

Në LaQuan Smith, modelet ecën në pistë me thonjë e gjatë, në ngjyrë të bardhë e të shndritshëm. E pastër dhe e freskët, e bardha mund të jetë ngjyra perfekte në çdo muaj.

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

- Logo Mania

Në Pucci, thonjtë u bënë me një shkronjë “P”, si simbol i firmës, një lloj më minimalist i i trendit të thonjve me logo, kryesisht nga firma luksoze si Gucci, Louis Vuitton etj.

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

- French i Ri

Manikyri tipik francez, këtë vjeshtë merr disa forma të tjera dhe nuk është dukur kurrë më bukur. Mund të provoni këtë version të hollë dhe delikat nga Betina Goldstein:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Julia (Murphree) Talisman (@xjuliatalisman) on

Ose versionin e Moschino, ku manikyri “french” u bë edhe më argëtues, me ngjyrën rozë:

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

- Rocker Glam

Nëse doni diçka më dramatike dhe të rënduar, ky është seksioni juaj:

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

Modelet e këtyrë thonjve janë të inspiruar nga epoka “Rock Glam” e viteve 1970, të zbukuruar me gurë dhe shkëlqim.

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

- Magjia e Zezë

Një manikyr i zi është elegant dhe i sofistikuar, si mat ashtu edhe me shkëlqim. Në foto, shfaqet një nga modelet e Philipp Plein me thonjtë e zinj në formë bajame:

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

Nëse dëshironi të provoni diçka më ndryshe se sa thonj tërësisht të zinj, shikoni këtë model “gjeometrik” të thonjve:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Julia (Murphree) Talisman (@xjuliatalisman) on

Nuk po ndiheni dhe aq “black”? Provoni një model të tillë:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ? Hang Nguyen aka Moon ? (@thehangedit) on

- Super Grafik

Kjo vjeshtë është edhe për format e mëdha, të guximshme dhe grafike. Thonj me pika të mëdha dhe në disa.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alicia Torello (@aliciatnails) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miss Pop (@misspopnails) on

Në prapaskenën e shfaqjes së vjeshtës nga Rag Bone, modelet treguan se sa bukur mund të duket edhe një grafik bardh e zi:

Nëse ju duhen ca ide për thonjtë: Këto janë trendet

- Zbukuruar Mirë

Një manikyr klasik, rozë e zbehtë, merr një pamje më të veçantë, i zbukuar me ca gurë me ngjyra:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ash Crowe ?? (@astrowifey) on

Burimi: Harper’s BAZAAR

MOS I HUMBISNI