Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Ujori dhe Peshqit

Shkruar nga Anabel

3 Shtator 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Ujori dhe Peshqit

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Ujori dhe Peshqit

Po punoni për të dorëzuar një detyre ose thjesht keni qenë shumë i/e zënë gjatë gushtit me email-e, konferenca virtuale apo takime pune në Zoom. Në fund të qershorit, Marsi hyri në shenjën e Dashir, aty ku ndihet më komod dhe i fuqishëm, por duket të dini që ky planet është energjia që i bën gjërat të lëvizin me shpejtësi.

Gjatë kësaj kohe, duke filluar menjëherë, do të keni nevojë të dëgjoni dhe të lexoni me kujdes çfarë ju komunikohet. Nëse bëni lëvizje pa i menduar dhe pa i kontrolluar gjërat, mund të shkelni në rrugën e gabuar. Të tilla incidente janë të njohura kur Marsi është në prapvijë. Mos nënshkruani asnjë kontratë nga 9 shtatori deri në 13 nëntor. 

Njerëzit e rëndësishëm për të cilët keni nevojë nuk janë të qartë për çfarë duan, prandaj do t'ju shkaktojnë konfuzion, gjë e cila do t'i ngadalësojë gjërat. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të komunikoni dhe pastaj të përmblidhni saktë çfarë ju kërkohet. Nëse keni diçka të re për të publikuar, bëjeni në fund të nëntorit ose në dhjetor, jo më herët.

Financat do të kërkojnë gjithashtu shumë nga vëmendja juaj. Hëna e Plotë e 1 shtatorit do të sjellë të ardhura të mira, me të cilat mund të bëni blerje që i keni patur në mendje prej kohësh. 

Nëse ju duhet një kredi, Jupiteri do të jetë në anën tuaj, prandaj marrëveshja me bankën do të jetë e shpëjtë dhe pa probleme. Fillimi i shtatorit do t'ju bëjë të lumtur kur vjen puna tek paratë. Planet për të patur një shtëpi të re, apo për ta rinovuar atë do të admirohen dhe mbështeten nga partneri juaj, fakt i cili do t'ju çlirojë shumë.

Vendime dhe veprime që do të bëhen në gjysmën e parë të këtij muaji do të marrin forma shumë interesante pas Hënës së re të 17 shtatorit. Paratë do të jenë sërish fokusi dhe ju do t'ju duhet të qartësoni disa plane që lidhen me financat. Mos u përpiqni të kurseni para aty ku nuk mundeni. Përsa i përket romancës, Ujorët e lidhur do të jetojnë kohën më të bukur me dashurinë e tyre. Nëse jeni single, keni një arsye shumë të mirë për të shpresuar. Eklipsi më i rëndësishëm që lidhet me jetën tuaj dashurore do të jetë ai i 30 nëntorit. 

Të tjerat, në Shigjetar dhe Binjak do të ndodhin në 2021, të cilat do të ndikojnë ndjeshëm në jetën tuaj sociale. Nëse aktualisht jeni duke dalë me dikë, por s'jeni të qartë për vazhdimsinë e marrëdhënies, eklipset do t'ju japin informacione dhe qartësinë që ju duhet.

Bëni durim, pasi dashuria është rrugës! Pavarësisht nëse vendosni të qëndroni me partnerin aktual apo takoni dikë të ri, energjia e jetës suaj romantike do të shkojë në tjetër nivel.

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Ujori dhe Peshqit

Shtatori u hap me një Hënë të Plotë shumë të rëndësishme në shenjën tuaj, prandaj diçka me shumë rëndësi do të ndodhë nga data 1 deri në 5. Jeni me fat, sepse do të ndodhë gjithashtu një Hënë e Re gati hyjnore, që padyshim është më e mira e 2020-ës.

Humori i keq do të marrë fund pasi të  merrni një mesazh, email apo një shënim që padyshim, do të jetë lajm i mirë. Mund të bëni një udhëtim të shkurtër fundjavën e 5-6 shtatorit, të cilin mund ta vendosni momentin e fundit pasi t'ju propozohet nga dikush afër jush. 

Jupiteri do t'ju ndihmojë të shihni që keni një partner në biznes apo në jetë që interesohet për të ardhmen tuaj dhe që do të punojë fort për t'ju ndihmuar të keni sukses. Cilado qoftë dëshira juaj, shpirtërore, emocionale, financiare, partneri do t'ju ndihmojë ta realizoni. 

9 shtatori është një tjetër ditë e veçantë, prandaj bëni mirë ta rrethoni në kalendar. Shqetësimet që lidhen me paratë nuk mungojnë dhe mesa duket kanë të bëjnë me para që dikush jua ka borxh dhe nuk jua ka kthyer ende. Ose ju, mund të keni ende detyrime pa shlyer që po ju stresojnë

Bëhuni gati për një ngërç të vogël financiar, ose thënë ndryshe mos prisni para që rrjedhin lum. Ndryshimi i stilit të jetësës (një shtëpi e re, një bebe, etj) kërkon më shumë shpenzime, prandaj bëni mirë të kurseni. 

Hëna e Re e 17 shtatorit në Virgjëreshë, do t'ju japë një mundësi për të bashkuar forcat me dikë tjetër në dashur ose biznes. Mund të jeni duke bërë plane për dasmë apo për një marrëveshje biznesi. Eshtë kohë perfekte për të folur gjatë dhe nëse është e mundur të arrini në një përfundim, bëjeni. 14 nëntori është një datë e mirë për të nënshkruar një kontratë apo për t'u fejuar.

Gjatë prapavijës (9 shtator-13 nëntor) jeta do të ngadalësohet, por jo vetëm për ju. Bëni durim dhe qëndroni me këmbë në tokë. Në fund të tunelit ka gjithmonë dritë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI