Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Shtator 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Binjakët dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Binjakët dhe

Shtatori do të jetë një muaj i rëndësishëm i vitit 2020 pasi karriera dhe shëndeti do të vendosen në qendër të vëmendjes.

Muaji fillon me energji përmes një Hëne të plotë te Peshqit më 1 shtator duke ndezur shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Diçka për të cilën keni punuar për një kohë të gjatë tani do të bëhet publike dhe puna do t’ju mirëpritet me entuziazëm.

Afërdita, e vendosur në shtëpinë e financave, do t'i dërgojë një rreze Neptunit në sektorin e karrierës, kështu që puna krijuese ka të ngjarë t’ju sjellë të ardhura shtesë. Megjithatë, Marsi, i vendosur në një pozicion të vështirë, mund të sjellë probleme kur vjen puna te borxhet që ju kanë personat e tjerë ose pagesat. Por Jupiteri, planeti i financave, do të t’ju sjellë fat më 9 shtator. Le të mendojmë pozitivisht!

Marsi do të jetë në një pozicion të vështirë nëse jeni të vetëpunësuar ose nëse ju kërkojnë para borxh. Nëse një mik/mikeshë është në gjendje të vështirë ekonomike, ndihmojeni. Ka gjëra më të rëndësishme në jetë se paratë.

Nëse dëshironi të zhvendoseni ose të rregulloni hapësirën rreth shtëpisë, është koha e duhur. Në një mënyrë ose në një tjetër, do të keni fonde të mjaftueshme. Hëna e re në Virgjëreshë në shtëpinë tuaj të familjes më 17 shtator do të sugjerojë një periudhë Marie Kondo – merruni me rrëmujën e panevojshme.

Pavarësisht ndonjë shqetësimi të tepërt, do të keni kohë për t’u argëtuar në fund të muajit, gjatë Hënës së plotë në Dash, më 1 tetor. Mund të udhëtoni për të takuar një mik, megjithatë, me Marsin në lëvizje, ndoshta është koha të mos udhëtoni në distanca të largëta.

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2020: Binjakët dhe

Po filloni të mendoni për të udhëtuar në distancave të largëta. Hëna e plotë në Virgjëreshë më 1 shtator do të ishte një kohë e përsosur për të lëvizur. Do të keni një dëshirë për të udhëtuar larg, por kontrolloni listën e vendeve ku do të shkoni sepse disa shtete aplikojnë karantinë të rreptë.

Ka të ngjarë të bëni një udhëtim afër shtëpisë. Urani, planeti i befasisë, do të jetë në kënd ideal me Hënën dhe Diellin, kështu që thjesht paketoni çfarë ju duhet dhe shkoni. Është e sigurt që do të argëtoheni.

Karriera është jashtëzakonisht e rëndësishme për ju dhe po përparoni, por ndërsa Marsi shkon në prapavijë, nga 9 shtatori deri në 13 nëntor, do të duhet të kënaqeni me një ritëm më të ngadaltë dhe fitore më të vogla. Marsi është planeti përgjegjës për “jetën e zhurmshme”, por tani, me një Mars të dobët, e gjithë bota do të duket e ngrirë dhe në një gjendje të pavendosur.

Vazhdoni punoni, por mos u tensiononi shumë pasi ju dhe të tjerët do të doni me patjetër të shihni ndryshimin e ritmit të punës, por një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Kur ndonjë planet shkon në prapavijë, është më mirë të kaloni mbi projektet tuaja të kaluara që keni përfunduar për të parë nëse mund të ndryshoni diçka. Tashmë keni objektivitetin që nevojitet. Ose në të kundërt, lërini siç janë, por jepini leksione vetes se çfarë mund të bëni më mirë herën tjetër.

Kthehuni tek klientët që tashmë i njihni - mos u përpiqni të krijoni marrëdhënie të reja, profesionalisht apo edhe personalisht. Mos nisni një produkt ose shërbim të ri, sepse s’do të ketë rezultat për shkak të Marsit. Pas 13 nëntorit, gjërat kthehen në normalitet dhe do të mrekulloheni.

Në jetën personale, duket se keni një partner që është pak ziliqar ose xheloz për suksesin në karrierë ose uron që të mos i kushtoni kaq shumë kohë punës. Bëni çfarë mundeni, dëgjojeni me kujdes në mënyrë që ai/ajo të ndihet i/e vlerësuar.

Deri në fund të muajit, vëmendja do të tërhiqet sërish drejt karrierës dhe gjithçka për të cilën keni punuar për javë e muaj të tërë do të arrijë një kulm, falë Hënës së plotë te Dashi më 1 tetor.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI