Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Gusht 2020

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Në fillim të muajit, vëmendja juaj do të tërhiqet nga dikush në distancë, me të cilin duket se po përjetoni një kohë të vështirë. Mërkuri, planeti udhëheqës, është në shtëpinë e dytë të të ardhurave personale dhe po kundërshtohet nga dy planetë, Saturni dhe Plutoni. Prandaj ka të ngjarë që mosmarrëveshjet me këtë person të kenë lidhje me para borxh.

Në rast se nuk ju ka njeri borxh, mund të bëhet fjalë për taksa, kredi në bankë, pagesa të tjera. Duket se po përballeni me një presion.

Urani është planeti që sundon Ujorin, shenjën e kësaj Hëne të plotë, kështu që ai ka një rol të madh në mënyrën se si do të ndodhin gjërat brenda afër 3 gushtit. Situata mund të pasohet nga shpenzime të papritura, humbje të të ardhurave ose pamundësi për të nënshkruar marrëveshje. Për momentin, mos nënshkruani asgjë.

Kjo Hënë e re mund të sjellë në vëmendje një projekt të orientuar nga komunikimi, që përfshin botime, transmetime, ose punë dixhitale, të tilla si një aplikacion, podcast, faqe interneti dhe forma të tjera të reja mediatike.

Nëse vendosni nëse do të ktheheni në shkollë, ky vendim do të merret në fillim të gushtit. Kjo do të thotë që do të duhet të realizoni mësime në distancë, të paktën në fillim, ndonëse universiteti mund të ketë hapur dyert sërish.

Nëse keni lidhje me artin, bashkëpunimi midis Jupiterit (në një shtëpi të parave) dhe Neptun (në shtëpinë e famës) mund të sjellë një shitje fitimprurëse ose marrëveshje. Mos u ndalni thjesht sepse është gusht. Muajin tjetër, Marsi do të shkojë në prapavijë nga 9 shtatori deri më 13 nëntor, prandaj nuk është kohë e përshtatshme.

Hëna e re e 18 gushtit është pozitive dhe mund të sjellë një detyrë me shkrim ose fjalim. Si Binjak, keni aftësi të shkëlqyera komunikimi , kështu që kjo Hënë e re mund të sjellë një projekt që duket i përshtatshëm.

Karriera do të shënojë një pikë të lartë në Hënën e plotë te Peshqit në 1 shtator. Të tre planetët në shtëpinë tuaj të tetë për paratë e njerëzve të tjerë do të aktivizohen, kështu që nëse keni borxhe komisione, bonuese etj., këto para do të vijnë gjatë Hënës së plotë.

Fundi i gushtit do të shkëlqejë. Rrethoni në kalendar datat 25, 27, 28 dhe 29 gusht, kur Mërkuri bashkon forcat me Jupiterin.

Horoskopi i Susan Miller për muajin gusht 2020: Binjakët dhe Gaforrja

Përjetuat dy muaj që kërkuan kaq shumë rregullime, ndërkohë që tani, një Hënë e plotë mund të sjellë të tjera lajme tronditëse në lidhje me paratë që ju kanë borxh ose u keni borxh (kredi, taksa). Kjo Hënë më 3 gusht s’do të jetë e preferuara e askujt, por megjithatë do t’ju duhet të ecni përpara.

Gjatë gjithë gushtit, Marsi do të ndizet në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve dhe do të keni një mundësi për të përparuar. Marsi do të shkojë në prapavijë nga 9 shtatori deri më 13 nëntor. Kur ndodh kjo, ju humbisni mbështetjen e tij dhe gjërat ecin ngadalë.

Fillimi i gushtit do të jetë mundësia më e mirë, ndoshta e fundit, për të bërë një përparim të shpejtë profesional. Pas gushtit, një dritare e re do të hapet në nëntor dhe do të zgjasë deri në fillim të janarit të vitit 2021.

Hëna e re në Luan me 18 gusht do të largojë disa nga energjitë e këqija të muajit dhe do t'ju mbushë me shpresë.  Hëna e re do të ndriçojë sektorin e të ardhurave, ndaj nëse jeni të vetëpunësuar, do të kënaqeni me zhvillimet e reja.

Konkurrenca do të jetë e fortë ndërsa klientët skeptikë. Por do të ngriheni mbi pengesat dhe do t’i tregoni të tjerëve se jeni mjaftueshëm të fortë, këmbëngulës dhe të talentuar.

Afërdita do të jetë në Gaforre dhe do t’ju bëjë më tërheqës se kurrë.

Duke marrë parasysh virusin, është e vështirë që të planifikoni festa, por nëse doni të shkoni në bregdet ose në një liqen në fillim të gushtit, nëse keni mundësi shtyjeni udhëtimin për më vonë. Një udhëtim në fundjavë, pak para Hënës së plotë të 1 shtatorit, është koha e përsosur.

Kjo Hënë e plorë parashikon lajme të mira që përfshijnë botimin ose transmetimin e projekteve ku ju jeni krijues, autor ose redaktor.

Fillimi i muajit paraqitet pak i vështirë, por pjesa tjetër e gushtit duket pozitive.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI