Beauty

Trendet e makeup-it që duhet t’i provoni patjetër këtë verë

Shkruar nga Anabel

1 Gusht 2020

Trendet e makeup-it që duhet t’i provoni patjetër këtë

- Sytë Neon

Kjo verë është e gjitha për ngjyrat. Guxoni me ngjyra neon, kombinoni së bashku ngjyra që duket se nuk kanë shumë lidhje me njëra-tjetrën, e megjithatë rezultati përfundimtar do t’ju surprizojë. Një tualet i syve me ngjyra, mund të duket bukur si në një beach-party, ashtu edhe në një mbrëmje vere. Nëse nuk ju pëlqen bashkimi i disa ngjyrave, thjesht aplikoni një të vetme.

Trendet e makeup-it që duhet t’i provoni patjetër këtë

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

- Xixa

Xixat rikthehen gjithnjë sepse askush nuk mund të qëndrojë gjatë pa pak shkëlqim. Në veshje, në makeup dhe në lëkurë, xixat ju bëjnë të shkëlqeni në kuptimin e parë të fjalës dhe të dukeni bukur në dritën tuaj.

Trendet e makeup-it që duhet t’i provoni patjetër këtë

- Rouge-i i mollëzave shkon më lart

Pse duhet të kënaqen vetëm faqet? Tani blush-i i mollëzave shkon pak më lart, deri në cepin e syrit, sigurisht i përhapur mirë në lëkurë. Krijon një pamje më të freskët dhe vajzërore.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Makeup Artist Patrick Ta (@patrickta) on

- Një tjetër lloj peneli

Quhet “floating eyeliner” dhe është një lloj dizajni i vogël i penelit, që mund ta realizoni shumë thjeshtë me pak praktikë. Mund ta bëni në ngjyrë të zezë ose neon.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nikki_Makeup (@nikki_makeup) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ash K Holm (@ash_kholm) on

- Buzë me shkëlqim

Një rozë e lehtë thuajse natyrale dhe shumë shkëlqim për buzë të freskëta dhe gjithnjë të hidratuara.

Trendet e makeup-it që duhet t’i provoni patjetër këtë

Për realizimin e këtij artikulli, u përdorën pjesërisht materiale nga Harpers Bazaar.

MOS I HUMBISNI