Instagramming

Edi Rama humb të ëmën

Shkruar nga Anabel

1 Gusht 2020

Edi Rama humb të ëmën

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, kryeministri Rama njofton humbjen e së ëmës, Aneta Rama. 

"Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë. E di, që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush. Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne sesa e pamundura që bëre plot përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mam."

Aneta Rama ishte me profesion stomaloge, e vlerësuar edhe me titullin "Nderi i stomatologjisë shqiptare" nga Urdhri i Stomatologëve Shqiptarë në prill të vitit 2018, çmim të cilin e tërhoqi kryeministri sepse Aneta nuk mundi të ishte e pranishme, për shkak të gjendjes shëndetësore. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

 

MOS I HUMBISNI