Celebrity Style

Dua Lipa rikthehet si më parë, por ndryshe

Shkruar nga Anabel

16 Korrik 2020

Dua Lipa rikthehet si më parë, por ndryshe

Disa kohë më parë, pak pasi “futi këmbët” në tregun amerikan, u duk sikur Dua Lipa pati një qasje për të amerikanizuar paksa stilin, qoftë në veshje ose flokë, dhe krijoi një look që largohej disi nga stili britanik, i cili e karakterizonte në fillim të karrierës së saj. Flokët bjondë ishin një ndryshim i papritur në stilin e Duas, e cila që herët identifikohej me flokët e gjatë të errët dhe vetullat e theksuara.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Disa baluke të prera anash

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

ose eksperimente karantine pasuan më vonë në stilimin e flokëve të Duas.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Dy ditë më parë, ajo paralajmëroi ndjekësit se do të rikthehente Duan e mëparshme, vendim që u mirëprit nga fansat dhe personazhet e njohur, të cilët menjeherë iu përgjigjën pyetjes së saj – “A të rikthehem kështu? – me “Po, të lutem”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Në një tjetër postim në Instagram pak orë më parë, Dua prezantoi ngjyrën e re të flokëve, që është e ngjashme me ngjyrën e hershme, por s’është njësoj. Në pjesën e sipërme, dallohet një hije e lehtë, më e çelur se pjesa tjetër, që e kthen në identitet, por paksa ndryshe.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

MOS I HUMBISNI