Top List

VIP-at shqiptarë dhe të huaj që festojnë sot ditëlindjen

Shkruar nga Anabel

4 Korrik 2020

VIP-at shqiptarë dhe të huaj që festojnë sot

Sot, më 4 korrik (ditëlindja edhe e Amerikës e cila mbush 244 vjeç) shumë Gaforre festojnë ditëlindjen.

Kryeministri Edi Rama feston 56-vjetorin. Ai postoi një foto në Instagram me mbishkrimin: “Me gruan që më dha jetën”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Me gruan që më dha jetën??

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Era Istrefi feston gjithashtu ditëlindjen. Këngëtarja e priti 26-vjetorin duke hapur një shishe shampanjë në shoqërinë e miqve/familjes.

VIP-at shqiptarë dhe të huaj që festojnë sot

Ndryshe nga herët e tjera, 33-vjetori nuk është momenti për të festuar për Rudina Dembacajn. Ajo shkroi në Instagram se “ditëlindjen po e kalon te dera e spitalit”. “Ditëlindja ime sot do të jetë te dera e spitalit, duke të të thënë ‘Të dua ba’. Je i vetmi njeri që kam adhuruar gjithmonë. Të dua shumë,” shkruan ajo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rudinadembacaj (@rudinadembacaj) on

Butrint Imeri mbush 24 vjeç. “Birthday Mood,” shkruan në Instagram.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Birthday mood! ?

A post shared by BUTRINT IMERI (@butrint_official) on

Kalojmë te personazhet e huaj:

Dizajneri Elie Saab, 56 vjeç

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ELIE SAAB (@eliesaabworld) on

Post Malone, 25 vjeç

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tattoo Collection from @arnette #postmalonexarnette

A post shared by @ postmalone on

Aktorja Eva Marie Saint, 96 vjeç

VIP-at shqiptarë dhe të huaj që festojnë sot

Malia Obama, vajza e Barack dhe Michelle Obama-s, 22 vjeç

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Malia Obama (@_malia_obama) on

Aktorja meksikane Angelique Boyer, 32 vjeç

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Angelique Boyer (@angeliqueboyer) on

MOS I HUMBISNI