Vip Vanity

Për bark të sheshtë në verë, dëgjoni sekretin e Kourtney-it

Shkruar nga Anabel

29 Qershor 2020

Për bark të sheshtë në verë, dëgjoni sekretin e

Çfarë duam ne pas një karantine të gjatë që u desh ta kalonim në prag të sezonit veror? Një barkë të sheshtë, asgjë më tepër! A mund të rrimë të qeta teksa nxihemi, pa u menduar për pozicionin e radhës në shezlong që na bën të dukemi më mirë?! Kourtney Kardashian, motra e famshme me trupin perfekt, thotë se PO. 

Ajo për të cilën e pyesin më shpesh, Kourtney-in është si ja del të ketë gjithmonë një bark të sheshtë. Aq më tepër tani në verë, që barku është sfida dhe makthi më i keq i çdo vajze.

Gjithsesi,ajo tregon se e gjithë kjo është më e lehtë nga sa mendonim. Duket se ajo nuk ndërron asgjë me çajin jeshil, pasi vetëm falë tij barku i saj është gjithmonë i sheshtë.

Për bark të sheshtë në verë, dëgjoni sekretin e

Që në fillim të të 20-ave ajo ka hequr dorë nga kafja dhe në vend të saj përdor çajin jeshil, i cili gjithashtu  i zëvendëson nevojën për kafeinë. Kardashian tregon se përveçse është më energjike, pas konsumimit të tij, ka një bark shumë herë më të sheshtë dhe shumë më pak celulit.

Nënë e 3 fëmijëve, tregon se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga përdorimi i tij, pasi përveçse rregullon metabolizmin e trupit, i jep lëkurës shkëlqim dhe e rigjeneron atë.

Burimi: Women's Health

MOS I HUMBISNI