Social Buzz

Njihuni me personazhin e memes më të famshme të momentit

Shkruar nga Anabel

20 Qershor 2020

Njihuni me personazhin e memes më të famshme të momentit

Kushdo që është aktiv në rrjete sociale – thënë me fjalë të tjera, kushdo që adhuron memet – me siguri që e njeh këtë personazhin me fanellë me kuadrata, jelek e fytyrë të zhgënjyer. Njihuni me Sarim Akhtar.

Sarim, një britaniko-pakistanez, jeton në Londër dhe e prezanton veten në Twitter si “tifoz i kriketit dhe The Meme Guy”. Rreth një vit më parë, ai udhëtoi mbi tre orë për të parë një ndeshje me miqtë dhe gjejeni çfarë: lojtari pakistanez, Asif Ali, nuk e bën mirë punën e tij dhe humbet një gjuajtje gjatë lojës kundër Australisë. Rezultati është kjo fytyra:

Njihuni me personazhin e memes më të famshme të momentit

 “Nuk e prisja se një ditë do të kthehesha në meme,” u shpreh Akhtar për televizionin SAMAA në Pakistan. Akhtar tha se “ende pa mbaruar ndeshja, nisi të merrte telefonata, email dhe mesazhe të njerëzve që i dërgonin memen”.

Njihuni me personazhin e memes më të famshme të momentit
Sarim Akhtar dhe Wasim Akram.

Akhtar pati mundësinë që të takonte ish-lojrarin dhe ish-kapitenin e skuadrës së kriketit në Pakistan, Wasim Akram, pas popullaritet të fituar. Ndërkohë fansat e Wasim Akram:

Njihuni me personazhin e memes më të famshme të momentit

MOS I HUMBISNI