Instagramming

Zbulohet emri i veçantë i vajzës së Mc Kreshës: Ç'kuptim ka?

Shkruar nga Anabel

21 Maj 2020

Zbulohet emri i veçantë i vajzës së Mc Kreshës:

Mc Kresha dhe bashkëshortja e tij, Erzina presin të bëhen së shpejti prindër të një vajze! Çifti, i kurorëzuar në dhjetor të vitit të shkuar, duket se kanë gjithçka gati për ardhjen e bebushes. Përfshi këtu edhe emrin! 

Zbulohet emri i veçantë i vajzës së Mc Kreshës:
Photo Courtesy of Prive

Burime për Prive, bëjnë me dije se çifti do të quajë vogëlushen Iza! Ka qenë babai i Erzinës, i cili përmes disa postimeve në Instagram ka zbuluar emrin Iza!

Zbulohet emri i veçantë i vajzës së Mc Kreshës:
Photo Courtesy of Prive

Ç'kuptim ka emri i zgjedhur nga çifti? 

Iza është emër vajze shumë i famshëm në kulturën hebre, që është gjithashtu vendi i origjinës së emrit. Kuptimi i emrit Iza është (Zoti është premtimi im) dhe një tjetër variant i këtij emri në vende të ndryshme të botës është Izabela.

Më shumë ky emër është i përdorur në Amerikë dhe Poloni. Duke marrë parasysh emrin e partneres së reperit, ndoshta kanë dashur diçka të ngjashme me Erzina, që sigurisht të ketë kuptim të veçantë.

 

MOS I HUMBISNI