Beje Vete

Nga zbardhuesi te perimet: Si të ndryshoni veshjet pa shpenzuar para

Shkruar nga Anabel

21 Prill 2020

Nga zbardhuesi te perimet: Si të ndryshoni veshjet pa shpenzuar para

Kohëve të fundit në rrjete sociale, mjeshtrit e shpikjeve në shtëpi janë përqëndruar te veshjet – sepse karantina bën të vetën – dhe gjetën disa mënyra të këndshme për të rinovuar garderobën pa qenë nevoja e blerjeve të reja, sepse hey jo të gjithë i kanë punët mirë me financën pas pandemisë.

Përbërësit që ju duhen janë:
- Dorashka
- Lidhëse flokësh dhe/ose llastiqe
- Ngjyrues rrobash dhe/ose zbardhues
- Veshjet

Këshilla të vlefshme:
- Tregoni kujdes pasi mund të prishni ose dëmtoni sipërfaqe si tapetë për shembull.
- Vendosni mushama në tokë që të mos bëni pis.
- Mbroni duart me dorashka.

Nëse do të ngjyrosni, mund të ndiqni dizajnet e mëposhtme:

Nëse nuk keni ngjyrues, mund të përdorni perimet. Në vijim gjeni një listë sesi me avokadot, qepët e kuqe, lakrën etj., mund të ngjyrosni rrobat.

Një tjetër mundësi është edhe përdorimi i zbardhuesit të zakonshëm të ilustruar si në vijim.

MOS I HUMBISNI