Top List

Tregohuni të sinqertë: Sa nga këto gjëra keni bërë në karantinë

Shkruar nga Anabel

19 Prill 2020

Tregohuni të sinqertë: Sa nga këto gjëra keni bërë

1. Keni lyer ose prerë flokët vetë.

2. Jeni bërë tapë vetëm.

3. Keni folur në kamera me familjen/shoqërinë.

4. Keni postuar një selfie me maskë në fytyrë

5. Keni bërë një puzzle.

6. Keni parë jashtëzakonisht shumë orë televizor.

7. Keni pjekur bukë.

8. Keni postuar foto të bukës në Instagram.

9. Jeni kollitur dhe jeni shqetësuar.

10. Keni veshur të njëjtat tuta tre ditë rresht.

11. Keni dhënë këshilla për distancimin social në Instagram.

12. Keni porositur ushqim.

13. I keni dërguar familjes një artikull të frikshëm.

14. Keni folur për gjithë gjërat e çmendura që do bëni kur të marrë fund izolimi.

15. Keni blerë shumë xhel antibakterial.

16. Jeni ankuar për duart e thata nga larja e shpeshtë.

17. Keni cituar Dr. Pëllumb Piperon.

18. Keni parë “Tiger King” në Netflix.

19. Keni ngrënë brumëra për tre vakte rresht.

20. Keni ngrënë ç’t’ju ketë dalë përpara për drekë se përtonit të gatuanit.

21. I keni rregulluar telefonin nënës apo gjyshit në distancë.

22. Keni kaluar 24 orë të plota pa dalë fare nga shtëpia.

23. Keni grumbulluar librat që s’keni lexuar në një pirg dhe s’i keni prekur me dorë.

24. Keni hapur TikTok.

25. E keni krahasuar karantinën me burgun edhe pse s’janë fare të ngjashme.

26. Keni pastruar shtëpinë sikur s'do bëhej më kurrë pis.

27. Jeni lyer për të ndenjur kot.

28. Keni blerë ushqime që s'i keni ngrënë kurrë me arsyetimin "të jenë se s'i dihet."

29. Keni çuar ndërmend adoptimin e një maceje ose qeni.

30. Keni kaluar më shumë se tre ditë pa bërë dush.

 

MOS I HUMBISNI