Social Buzz

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua Lipën

Shkruar nga Anabel

9 Prill 2020

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua

Dua Lipa po distancohet nga të tjerët dhe po i kalon këto ditë të vështira në shtëpi. Të famshmit qenkan njerëz normalë, porsi ne.

Në Instagram, këngëtarja tregoi si e kaloi javën e fundit e izoluar me të dashurin e saj, Anwar Hadid.

“Java në foto, deri më tani,” shkruajti ajo. “Jam fiksuar me rrethin e flokëve, që është perfekt për këto ditë + bëra vetë thonjë me xhel!!!”

Dua dhe Anwar po izolohen në një shtëpi rastësore të marrë me qira në AirBnB sepse apartamenti i saj në Londër u shkatërrua si pasojë e rinovimeve të fqinjëve. “Unë dhe i dashuri im e trajtojmë çdo vend si shtëpinë tonë,” tha Dua në fillim të muajit në një intervistë për Good Morning Britain. “Kalojmë shumë mirë bashkë. Kalojmë kohë vetë, pastaj kalojmë kohë bashkë, shohim një film, luajmë një lojë ose pikturojmë, shëtisim.”

Manikyri xhel dhe rrethi i flokëve që u përmend më lart.

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua

Dua luajti rolin e sous chef teksa Anwar u përpoq të gatuante një recetë me oktapod.

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua

Për pak çaste, Anwar u kthye në klientin e berbere Duas. Nuk ishte dhe aq e suksesshme sepse ndalonte orë e sekondë për t’i bërë foto.

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua

“Kur kujtohem, vesh rroba që s’kanë lidhje me njëra-tjetrën,” shtoi këngëtarja.

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua

Të dashuruarit admiruan hënën rozë që ndriçoi qiellin pak ditë më parë dhe e përdorën këtë moment për të gjetur si të mos çmenden gjatë karantinës.

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua

Shoqja dhe fotografja e Duas, Pixie Levinson, u dërgoi një tufë me foto të lara të familjes dhe miqve për t’u falur buzëqeshje.

Le të kalojmë një javë në karantinë me Dua

Deri më tani, karantina e Duas > karantina jonë.

MOS I HUMBISNI