Kinema & TV

Duke filluar nga sot, 5 seriale televizivë që mund t’i shihni falas

Shkruar nga Anabel

30 Mars 2020

Duke filluar nga sot, 5 seriale televizivë që mund t’i shihni

Gjatë këtyre ditëve, po qëndrojmë në shtëpi dhe le të tregohemi të sinqertë: Kur nuk jemi duke larë, pastruar, gatuar dhe kontrolluar nëse u shpik vaksina, shumicën e kohës e kalojmë përpara ekranit të laptopit a televizorit për të parë ndonjë film a serial. Nëse keni ditë që prisni të shihni diçka të re, jeni në artikullin e duhur.

Kanal D – Drama është kanali më i ri i platformës Tring, i cili vjen si një bashkëpunim me kanal D. Në të gjithë territorin e Shqipërisë dhe Kosovës, Kanal D – Drama do të transmetojë çdo ditë 5 prodhime turke të patransmetuara më parë.

Për shkak të vetë-izolimit si masë parandaluese për përhapjen e Covid-19, ky kanal është konceptuar si një formë katalogu me pesë premiera çdo ditë dhe sigurisht me ritransmetime të njëpasnjëshme. Pesë serialet e reja do të transmetohen çdo ditë nga ora 16:00 deri në orën 20:00 në të gjitha sistemet dhe platformat e Tring Tokësore, Satelitore, Kabllore dhe IPTV. Sikur të mos mjaftonte kjo, ky kanal do të jetë 7 ditë FALAS për të gjithë.

Ju prezantojmë shkurtimisht me serialet:

“Dashuri dhe mëkat”, për ata që duan shumë, shumë dramë këto ditë.

Një grua e pastrehë hyn në jetën e një familjeje të pasur për të ndryshuar komplet përditshmërinë e saj.

Duke filluar nga sot, 5 seriale televizivë që mund t’i shihni
E hënë - e premte, ora 16:00

“Dashuri e plagosur”, për ata që nuk heqin dot dorë nga historia

Kur Perandoria Osmane ishte në vitet e saj të fundit, një familje e gjen veten të ndarë për shkak të rrethanave. Anëtarët e saj bëjnë të pamundurën për t’u bashkuar dhe këtu nis epika konflikteve, dashurive dhe sakrificave.

Duke filluar nga sot, 5 seriale televizivë që mund t’i shihni
E hënë - e premte, ora 18:45

“Koha kalon”, për ata që janë të fiksuar pas dilemave dhe misterit

Krejt rastësisht, në vitin 1967, një grua gjen një letër ku shkruhet se bashkëshorti i saj, që jetonte larg familjes, e tradhtonte. Që prej atij momenti, asgjë nuk është më njësoj për familjen e saj.

Duke filluar nga sot, 5 seriale televizivë që mund t’i shihni
E hënë - e premte, ora 17:45

“Krenari dhe respekt”, për ata që kanë nostalgji për filmat italianë me mafia

Pasi i ati ndërroi jetë si pasojë e problemeve me mafian, dy vëllezër e gjejnë veten përballë hakmarrjes. Të dy ndjekin rrugë të ndryshme, një shkon pas ligjit dhe një pas mjeteve ilegale, derisa takohen në një pikë të përbashkët – dashuria për të njëjtën vajzë.

Duke filluar nga sot, 5 seriale televizivë që mund t’i shihni
E hënë - e premte, ora 17:00

“Dashuria e jetës sime”, për fansat e komedisë romantike

Një vajzë rreth të 30-ave, e pamartuar, dëshiron të gjejë me çdo kusht dashurinë dhe vendos të dashurohet me shefin e saj, i cili është dashuria platonike e të gjitha vajzave.

Duke filluar nga sot, 5 seriale televizivë që mund t’i shihni
E hënë - e premte, ora 19:30

Artikull i rekomanduar:

MOS I HUMBISNI