Celebrity

Princi Charles, i infektuar me koronavirus

Shkruar nga Anabel

25 Mars 2020

Princi Charles, i infektuar me koronavirus

Princi Charles ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Mbreti i ardhshëm ka shfaqur simptoma të lehta ditën e dielë dhe ka kryer testin të hënën. Aktualisht gjendja e tij shëndetësore është e mirë dhe princi ndodhet i vetë izoluar në shtëpinë e tyre në Skoci.

Edhe bashkëshortja e tij, dukesha iu nënshtrua testit, por edhe pse ka rezultuar negative po qëndron e vetë izoluar pranë princit Charles.

Princi Charles, i infektuar me koronavirus

Eshtë e vështirë të mësohet prej nga u infektua princi, duke marrë parasysh numrin e lartë të takimeve apo daljet në publik të javëve të fundit.

Mjekët mendojnë se ai mund ta ketë marrë virusin që prej datës 13 mars.

Pas këtij lajmi, përfaqësues të pallatit mbretëror bëjnë me dije se mbretëresha Elizabeth është në gjendje të mirë shëndetësore dhe po ndjek këshillat e masat e marra.

Burimi: The Sun

MOS I HUMBISNI