Celebrity Style

Si të vishesh si një yll i K-Pop

Shkruar nga Anabel

24 Mars 2020

Si të vishesh si një yll i K-Pop

Në foton promovuese të sezonit të tretë të Hostel by Anabel, kostumografia, e kuruar nga Altin Lala, ishte një frymëzim nga kultura K-Pop.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Anabel Life (@anabel_media) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dea Mishel (@deamichellee) on

Copat me ngjyra të hapura, si blu dhe rozë pudër, materialet me shkëlqim, frudat, xixat dhe gurët si edhe aksesorët jo minimalistë janë pjesë e modës së yjeve të Koresë së Jugut, që vitet e fundit po konsiderohet si një nga perlat e fundit të industrisë së modës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Megi Pojani © (@megipojani) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@anahaxhimali) on

Stili i K-Pop është një miks gjërash bashkë, qoftë në kombinime ngjyrash, materialesh dhe copash. Në vijim gjeni disa nga veshjet më të spikatura të yjeve K-Pop në eventet e modës, nga të cilat mund të frymëzoheni për veshjet tuaja (kur të mos jemi në vetë-izolim).

Si të vishesh si një yll i K-Pop
Jennie, Blackpink
Si të vishesh si një yll i K-Pop
Lisa, Blackpink
Si të vishesh si një yll i K-Pop
Rose, Blackpink
Si të vishesh si një yll i K-Pop
Jisoo, Blackpink
Si të vishesh si një yll i K-Pop
Blackpink
Si të vishesh si një yll i K-Pop
Everglow

MOS I HUMBISNI