Top List

‘Edi jam! Ndalohet të dëgjohen këto këngët’

Shkruar nga Anabel

18 Mars 2020

‘Edi jam! Ndalohet të dëgjohen këto këngët’

♣ Vini re! Vini re! Meqë nuk po kuptohemi si duhet, nga nesër, përveç daljes në këmbë me persona të tjerë në krahë, ndalohet edhe dëgjimi i këtyre këngëve.

“Po t’jemi bashkë ne të dy”
Lindita Theodhori – “Kafe Flora”
Kozma Dushi – “Eja o shoku ynë”
Irma Libohova – “Hiqni maskat”

♣ Ndjesë 1000 herë edhe për të rinjtë, por kjo është luftë, ndaj s’ka asnjë rrugë tjetër. Në listën e ndaluar do të përfshihen të gjitha këngët që imponojnë grumbullime njerëzish:

Noizy – “30 vet”
Tayna – “Sicko” (Afrohu ma ngat ej sicko, sicko)
MC Kresha, Lyrical Son – “Thirri krejt shoqet”
Dafina Zeqiri – “Hajde ma knej”

♣ Po kështu ndalojmë edhe puthjet dhe përqafimet:

Elvana – “Puthe”
Ledri, Lumi – “Kiss Kiss”
Ledri Vula, Era Istrefi – “Shumë pis” (hajde prekëm ti prekëm)
Eni Koci, Olsi Bylyku – “Afër teje”
Beatrix Ramosaj – “Prekëm ngadalë”
Gent Fatali – “Pak ma afër”
West Side Family – “Mesazh” (Ku janë prekjet e tua)
Meda – “Puthem”
Erik Lloshi – “Afër vetes”

♣ Me hir ose me pahir, as të mos ju shkojë nëpërmend të dëgjoni këngët me prekje duarsh:

Eneda Tarifa – “Ma zgjat dorën”
West Side Family – “Në krahët e tua dua të jem”
Dafina – “Kapma dorën”
Xhensila, Mozzik – “Ama dorën”

♣ Kjo masë i bashkëngjitet listës së Albanian Corona, ku përfshihet “Alo alo ambulancea”,  “Je ilaç për të sëmurë”, “Distanca” etj., dhe hyn menjëherë në fuqi. Ndalim muzike aspak, kujdes po!

MOS I HUMBISNI