TV Mania

Kelvi Kadilli lë përgjysmë emisionin e mëngjesit

Shkruar nga Anabel

28 Shkurt 2020

Kelvi Kadilli lë përgjysmë emisionin e mëngjesit

Kelvi Kadilli nuk do të moderojë më emisionin e mëngjesit në RTV Ora, “Ditë e re”. Lajmin e bëri publik vetë moderatori mëngjesin e sotëm.

“Kjo është dita ime e fundit që unë do të jem pjesë e ‘Ditë e re’, duke qenë se kam marr një vendim tjetër. Do merrem me diçka tjetër, që ka të bëjë me biznesin dhe aspak me televizionin. Kështu që do të më duhet të tërhiqem pak kohë nga ekrani.”

Ai shtoi se prej kohësh diskutuan me Arjolën dhe stafin për të gjetur dikë që do ta zëvendësojë dhe ranë dakord me Arjon Muçën. Arjoni, i ftuar në studio, u shpreh se në fillim “ishte skeptik”, por më pas u bind.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by s (@arjola_shehu) on

Po në “Ditë e re”, Arjoni tha në tetor:

“Nëse do të kthehesha pas në kohë, nuk do të isha marrë kurrë me televizion. Të paktën në Shqipëri, duke eleminuar disa realitete që kam pasur fatin t’i prek, nuk është në fazën europiane. Jo në aspektin teknik sepse kemi regjisorë shumë të mirë, operatorë shumë të mirë. Nga ana njerëzore është gjithçka në maksimum. Nga ana ekonomike, televizionet në Shqipëri as nuk krahasohen me televizionet europiane.”

MOS I HUMBISNI