Vip Vanity

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Shkruar nga Anabel

22 Shkurt 2020

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Një video e postuar së fundmi nga Aurela Hoxha, teksa pozonte në eventin e Vogue Italia, na e bëri të pamundur të mos e vëmë re shndërrimin e saj të kohëve të fundit.

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AURELA HOXHA (@hoxha_aurela) on

E veshur me një fustan të kuq me shkëlqim, që i nxirrte në pah më të mirat e siluetës, Aurela sot duket sikur s'ka më asnjë ngjashmëri me Aurelën e disa viteve më parë.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Diçka të tillë me siguri e keni vënë re edhe në fotot që ka postuar së fundmi në llogarinë e saj të Instagram-it. Gjithnjë e më shumë, Aurela është larguar nga pamja "alla" Kim Kardashian e tiparet dramatike, për t'ju afruar femrës europiane. 

Fillimisht, kujtojmë Aurelën në daljet e saj të para.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Transformimi i blogeres është lehtësisht i dallueshëm.

1.Flokët

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Aurela ka hequr dorë nga flokët ngjyrë të errët dhe krehjet me shumë volum. Tani ajo është shndërruar në bjonde dhe flokë të prera në stilin BOB.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

2. Ka ndryshuar mënyrën si grimohet.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Nëse e vini re, vetullat e saj janë në ngjyrë më të zbehur nga ç'kanë qenë më parë dhe make up-i ka tendencën të jetë gjithnjë e më natyral.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

3.Lamtumirë buzë të fryra!

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Buzët shumë të trasha kanë qenë një prej tipareve më tipike të Aurelës që e kanë shoqëruar për shumë gjatë, por s'ka më.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Në shtator të 2019-ës, ajo tha se ka hequr dorë përfundimisht nga mbushësit e buzëve dhe se nuk do t'i bënte më kurrë.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

4. Edhe mollëzat e saj, janë më pak të kërcyera.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Shihni Aurelën këtu

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Tani, shiheni këtu.

E keni vënë re ndryshimin e Aurela Hoxhës?

Duket se Aurela e jetoi mjaftueshëm epokën e tipareve "të ekzagjeruara" dhe tani po provon ndjesinë e një pamjeje më të freskët dhe minimaliste.

MOS I HUMBISNI