Muzika

Koncerti holografik i Whitney Houston tmerron njerëzit

Shkruar nga Anabel

21 Shkurt 2020

Koncerti holografik i Whitney Houston tmerron njerëzit

Që kur u njoftua rreth pesë vite më parë se do të realizohej një koncert holografik i Whitney Houston, njerëzit qenë të mendimeve të ndryshme. Megjithatë së fundmi duket se pjesa dërrmuese u tmerrua nga teknologjia e hologrameve, e cila krijoi një imazh tridimensional të artistes.

"Një mbrëmje me Whitney-n: The Whitney Houston Hologram Tour" pritet të nisë më 25 shkurt në Mbretërinë e Bashkuara, megjithatë, gjykuar nga reagimi pasi u shfaqën disa pamje në mediat britanike, është ende i paqartë suksesi.

Teknologjia e hologrameve është përdorur më parë për të “risjellë” në skenë emra si Michael Jackson apo Tupac Shakur.

Pat Houston, kunata e Whitney-t, ish-menaxhere dikur ndërsa tani drejtore ekzekutive e pasurisë së saj, u shpreh vitin e kaluar:

“Ajo e adhuronte publikun dhe kjo është arsyeja pse e dimë që do ta kishte dashur këtë koncert holografik. Ky turne do t’i lejojë audiencës të përjetojë zërin dhe pasionin e Whitney-t për muzikën.”

Whitney Houston ndërroi jetë në moshën 48-vjeçare si pasojë e mbytjes aksidentale në vaskë, për shkak të efekteve të sëmundjes aterosklerotike të zemrës dhe përdorimit të kokainës. Më vonë u tha se në trupin e saj u gjetën edhe diphenhidramine (Benadryl), alprazolam (Xanax), kanabis dhe ciklobenzaprinë (Flexeril).

MOS I HUMBISNI