Vip Vanity

Nuk ka as edhe 1ml botoks në fytyrën e Salma Hayek

Shkruar nga Anabel

19 Shkurt 2020

Nuk ka as edhe 1ml botoks në fytyrën e Salma Hayek

Salma Hayek, ikonë bukurie, simbol seksi, u has me një koment të pakëndshëm në Instagram.

“Shumë botoks” shkruajti një ndjekës. “Nuk është i nevojshëm Salma.” Përgjigjja e saj, jo vetëm që zbuloi një detaj të rëndësishëm, por edhe i mbylli gojën njëherë e mirë të tjerëve si ndjekësi në fjalë.

“Nuk kam bërë botoks,” shkruajti ajo. “Por faleminderit për këshillën se po mendoja se kishte ardhur koha.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Comments By Celebs (@commentsbycelebs) on

Domethënë, ai jo vetëm që s’e ofendoi dot, por pa dashur e komplimentoi.

Nëse jeni kureshtarë për rutinën e kujdesit ndaj vetes së aktores, ajo foli shkurtimisht për The Neë York Times në 2017-n. “Nuk e laj kurrë fytyrën në mëngjes,” tha ajo. “Gjyshja më ka mësuar se gjatë natës, lëkura rigjenerohet dhe pasurohet me elementët që ka humbur gjatë ditës. Nëse e pastroj mirë para se të fle, pse duhet ta pastroj në mëngjes.”

Gjithashtu, Salma ka një qëndrim specifik ndaj pastrimit në thellësi. Sipas saj, scrub-et janë të mira për momentin, por jo në afatgjatë. “Shoh shumë gra në Los Angeles që u shndërrin lëkura. Unë përdor një përzierje serumesh dhe vajrash, varet si e kam lëkurën.”

Një nga parimet e aktores është “sa më pak, aq më mirë.”

“Para se të fle, e pastroj grimin me vaj kokosi,” tha ajo për The Times. “Pastaj përdor ujë trëndafili për të pastruar pjesën e mbetur. Mund të përdorësh një peshqir të ngrohtë bashkë me ujin e trëndafilit për të hapur poret.”

MOS I HUMBISNI