Showbiz dhe TV

Pas një viti në arrati, bashkëshorti i Angela Martinit u dorëzohet autoriteteve

Shkruar nga Anabel

15 Shkurt 2020

Pas një viti në arrati, bashkëshorti i Angela Martinit u

Ditëve të Dragosit dhe Angelës si kundërshtarë të ligjit po u vjen fundi.

Dragos Savulescu akuzohet nga shteti rumun se ka mashtruar dhe se marrëveshja e tij me një grup prej 35 vetash i ka shkaktuar një dëm prej 114 milionë eurosh bashkisë së Konstantës. Çështja gjyqësore që ka në qendër prona në bregdet, dënoi 35 të akuzuarit me heqje lirie, mes tyre edhe bashkëshortin e Martinit. Ai refuzoi të vuante dënimin, pasi sipas tij është i padrejtë dhe u arratis.

Prive zbuloi se në mediat rumune është raportuar dorëzimi i Svulescu pranë autoriteteve italiane që kanë nisur bashkëbisedimin me Bukureshtin për ekstradimin e tij.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Angela Martini (@angela_martini) on

Kjo shpjegon edhe praninë e Martinit në Milano ditën e Shën Valentinit dhe postimin dorë për dore me Savulescu-n.

Pas një viti në arrati, bashkëshorti i Angela Martinit u

MOS I HUMBISNI