Celebrity

Vazhdon lufta mes Johnny Depp dhe Amber Heard

Shkruar nga Anabel

15 Shkurt 2020

Vazhdon lufta mes Johnny Depp dhe Amber Heard

Johnny Depp firmosi një peticion të premten vonë për të hedhur poshtë kërkesën e bërë nga ish-bashkëshortja, Amber Heard – e cila kërkon të marrë kompaninë e Harvey Weinstein për të zbuluar detaje për marrëdhënien e këtij të fundit me Johnny Depp.

Vazhdon lufta mes Johnny Depp dhe Amber Heard
Johhny Depp dhe Harvey Weinstein

Kërkesa e Heard synon që të zjerrë të tjera detaje, pasi Depp e paditi atë për plot 50 milionë dollarë për shpifje. Sipas Depp, akuzat e Heard se ai e ka dhunuar ishin të pavërteta.

Kërkesa e Amber Heard kërkon një numër të madh dokumentesh, duke përfshirë edhe komunikimet mes Depp dhe Harvey Weinstein. Ajo kërkon të dokumentojë aktetet e dhunës së kryer gjatë realizimit dhe promovimit të “Libertine”, një film i prodhuar nga kompania e Weinstein, ku luan Johnny Depp.

Në fillim të shkurtit, Johnny Depp dhe avokatët e tij theksuan se besojnë se një regjistrim i publikuar së fundi vërteton se ish gruaja e tij ishte në fakt dhunuesja dhe jo e dhunuara. Në audio dëgjohen Depp dhe Heard që debatojnë. Debati merr përmasa fizike. Heard pranon, sipas transkriptit, se nisi një sherr fizik. Më pas, Depp i thotë se ajo e gjuajti me grusht.

Është ende e paqartë si do të vijojë situata, tani që është përfshirë edhe Harvey Weinstein, abuzues dhe përdhunues i dhjetërave grave në Hollywood.

MOS I HUMBISNI