Fashion on TV

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

Shkruar nga Anabel

7 Shkurt 2020

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

Moda në natën e tretë në Sanremo duket se u dominua nga dizajnerët shqiptarë, të cilët u kujdesën për veshjet e prezantueseve Georgina Rodriguez dhe Alketa Vejsiu.

Veshja e dytë dhe e tretë e Georgina-s u realizua nga dizajnerja nga Kosova, Lia Stublla. Veshja e dytë për partneren e Cristiano Ronaldo-s qe një fustan i bardhë pa mëngë, i çarë në njërën anë.

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

Ndërsa veshja e fundit ishte një fustan vezullues, sërish bust.

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

Pas fustanit rozë-pudër të Dolce & Gabbana,

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

Alketa u paraqit në skenë me një fustan të kuq flakë, pjesë e koleksionit të fundit të Valdrin Sahitit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

3 fustanet e dizajnerëve shqiptarë në Sanremo

Ekipet e stilistëve të personazheve të famshëm kërkojnë gjithandej për punë origjinale dhe kjo metodë pune i ka sjellë disa herë te krijuesit shqiptarë, që nuk njihen shumë dhe realizojnë fustane fantastike për të tilla evente.