Keshilla Arredimi

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen e shtëpisë

Shkruar nga Anabel

4 Shkurt 2020

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Të gjesh orenditë e duhura për shtëpinë me një çmim të përshtatshëm, është sfidë më vete. Përveçse në të shumtën e rasteve cilësia nuk është ajo që ju prisnit, çmimet krah tyre na bëjnë t'i largohemi menjëherë. Në të tilla raste na vjen në ndihmë super produkte që mund t'i porosisim online. Menjëherë nga Amazon, për super çmime.

Lista më poshtë, ka jo vetëm sende funksionale dhe ekonomike, por  në të njëjtën kohë gjëra që e ndryshojnë krejtësisht pamjen e shtëpisë suaj.

#1. Set mikrofibër për veshjen e shtratit.

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Këllëfi dhe çarçafët me mikrofibër janë miqësore me lëkurën tuaj dhe e bëjnë dhomën e gjumit të duket luksoze. Aq më tepër nëse zgjidhni ngjyrën në foto. E gjeni në Amazon.com vetëm për 20$.

#2 Ngrohëse portative

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Tryeza e zyrës ku punoni ose dhoma juaj e gjumit mund të jetë e ftohtë, kështu që kjo ngrohëse është blerje e zgjuar. Kushton 28$ dhe mund ta porosisni këtu.

#3. Tapet për tualetin/15$

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Të gjithë e dimë sa i nevojshëm është një tapet i mirë për ta vendosur jashtë tualetit. Duhet të jetë i plotë, ta absorbojë ujin lehtësisht dhe të mos lërë gjurmë. 

#4. Perde izoluese

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Nëse s'jeni fanse e dritës verbuese në mëngjes, blini këto perde. Arrijnë të bllokojnë 99% të dritës që vjen nga jashtë.

#5. Organizues shapkash/këpucësh

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Mund të kurseni goxha vend dhe të gjeni një hapësirë për ta varur në mur. E gjeni për vetëm 8$.

#6. Jastëk për mbajtjen e telefonave, tableteve, etj.

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

S'ka më nevojë të torturoheni kur shihni filma në shtrat nga telefoni apo tableti juaj. Lirojini duart dhe blini këtë jastëk!

#7. Mbajtëse sendesh /26$

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Sa hijëshi i jep banjës ky set? Në dukje i shtrenjtë në këto rafte mund të bëni vend për peshqirin dhe gjithë sendet e tjera të tualetit apo kuzhinës.

#8. Kosh rrobash

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Nuk ka nevojë t'i ndani ju rrobat e gjithë familjes para se të futen në lavatriçe. Ky kosh do ta bëjë për ju. 

#9. Mbajtëse peshqirës kundër ujit

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

S'ka nevojë të merakoseni nëse mbajtëset zynë myk nga lagështira e banjës. Transparente, higjenike, kundër ujit dhe shumë funksionale. I hiqni dhe i ngjisni sa herë të doni.

#10. Organizues sendesh

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Ju kursen vend dhe kohë. Të gjitha do t'i gjeni aty. 

#11. Organizues të brendshmesh

11 gjëra të lira që do t'jua ndryshojnë komplet pamjen

Kjo kushton vetëm 14$ dhe të ndihmon të gjesh reçipetat e preferuara që një Zot e di nga kanë përfunduar. Strukturohu dhe jepi vendin që meritojnë çorapeve, mbathjeve apo reçipetave.

MOS I HUMBISNI