Dieta

Që sot, kilet e tepërta hiqini me çajin e zjarrit!

Shkruar nga Anabel

27 Janar 2020

Që sot, kilet e tepërta hiqini me çajin e zjarrit!

Kush do të donte një pije të ngrohtë, që të heq nepsin për ushqime të ëmbla dhe të shpëton nga kilogramët e tepërt? Të gjithë! 

Me siguri, gjatë përpjekjes për të rënë në peshë, keni eksperimentuar me lloje të ndryshme çarjash, por nuk dini sa e ndihmoni trupin me çajin që do t'ju tregojmë tani. Quhet çaji i zjarrin dhe ka vetëm tre përbërës;xhinxher, shkopinj kanelle dhe mjaltë.

Që sot, kilet e tepërta hiqini me çajin e zjarrit!

Këta përbërës jo vetëm ndihmojnë sistemin tretës, por kanë aftësinë të imitojnë ushqimet e ëmbla duke na ndaluar kështu dëshirën për t'i konsumuar ato. 

Si përgatitet?

Në një enë me ujë shtoni disa shkopinj kanelle dhe disa feta xhinxheri dhe lërini të ziejnë për 20 minuta. Më pas, kullojeni në një filxhan dhe shtoni mjaltë për ta ëmbëlsuar.

Burimi: Health