KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Celebrity

Titulli i ri i Meghan krijon idenë se është divorcuar nga Princ Harry

Shkruar nga Anabel

21 Janar 2020

Titulli i ri i Meghan krijon idenë se është divorcuar nga Princ

Ditë të bekuara për Princ Harry-n dhe Meghan Markle. Ajo shëtit e lumtur me qentë dhe Archie-n. Ai mori miratimin e Mbretëreshës, u pajtua me vëllain dhe më në fund iu bashkua gruas në Kanada. Vetëm se ka një problem.

Meqë Harry dhe Meghan s’i përdorin dot më titujt “Lartësia Juaj” që prej pranverës që vjen, janë të detyruar të përdorin vetëm titujt “Harry, Duka i Sussex” dhe “Meghan, Dukesha e Sussex.”

Problemi qëndron në faktin se ky formatim i titujve u përdor nga Sarah Ferguson – që tani njihet si “Sarah, Dukesha e York” – pasi u divorcua nga Princ Andreë në vitin 1996. Gjithashtu, nëna e Harry-t, njihej si Diana, Princesha e Ëales pasi u divorcua nga Princ Charles.

Me shumë mundësi, kjo është ngatërresa e parë, por jo e fundit duke marrë parasysh se largimi i çiftit në këtë mënyrë është i paprecedentë.

Sipas pallatit, titujt Dukë dhe Dukeshë nuk do të ndryshojnë, por po punohet për një format që nuk krijon idenë se Meghan është ndarë nga Harry.

Meghan mori titullin Lartësia e Saj Dukesha e Sussex kur u martua me Princ Harry në maj të 2018-s.

Titulli i plotë i Harry-t ishte Lartësia e Tij Duka i Sussex, Kont i Dumbarton dhe Baron Kilkeel.

Burimi: CNN

MOS I HUMBISNI