Celebrity Style

Pak vëmendje për fustanin dimëror të Kate Middleton

Shkruar nga Anabel

21 Janar 2020

Pak vëmendje për fustanin dimëror të Kate Middleton

Kate Middleton mund të jetë një frymëzim i mirë për të ditët e ftohta të dimrit, kur thjesht nuk dini se çfarë të vishni për eventet festive. Një fustan me mëngë dhe pak shkëlqim duket një zgjedhje që nuk sakrifikon as rehatinë as stilin.

Pak vëmendje për fustanin dimëror të Kate Middleton

Dukesha e Cambridge-it ishte e pranishme në pritjen që organizoi Buckingham Palace në lidhje me Samitin e Investimeve Mbretëri e Bashkuar-Afrikë. Middleton zgjodhi një markë britanike në zhvillim e sipër, Needle & Thread.

Pak vëmendje për fustanin dimëror të Kate Middleton

Fustani “Aurora” kushton 500 dollarë dhe është i punuar me qëndisje dhe temina të vogla. Krahët zbulohen këndshëm përmes tylit. Dukesha e kompletoi veshjen me një palë stiletto Gianvito Rossi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

MOS I HUMBISNI