Social Buzz

‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e famshme po bëjnë namin

Shkruar nga Anabel

18 Janar 2020

‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e

Videoja më e famshme e momentit është jashtëzakonisht, jashtëzakonisht dhe jashtëzakonisht gallatë. Falenderojmë Flori Mumajesin paraprakisht dhe hidhemi te historia.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Anabel Life (@anabel_media) on

Siç mund ta shihni, një burrë, i cili mendohet se është arab, sipas The Indian Express, përpiqet të komunikojë me stafin e hotelit Intercontinental në Park Lane, Londër. Duke qenë se nuk di shumë mirë anglisht dhe nuk di si të shpjegojë faktin që në dhomë ka një mi, burri shprehet: “E njihni Tom & Jerry? Jerry është këtu, në dhomën time. Eja këtu dhe kur të vish merr Tom-in me vete.”

Njerëzit në Twitter nuk po e përmbajnë veten dhe memet po bëjnë namin. Nuk dimë ç’është më gallatë: mënyra si burri arab shpjegon situatën apo qetësia e jashtëzakonshme e stafit të hotelit.

Videoja e famshme grumbulloi në më pak se 24 orë më shumë se 3.5 milionë klikime.

Memet nisën menjëherë krahasimin me Tom & Jerry.

‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e
"Merr Tom-in me vete" Tom-i kur e telefojnë në ditët e pushimit:
‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e
Tomi duke i thënë burrit se do të vijë:

‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e

‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e
Tom-i para dhe pas misionit.
‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e
Tom-i kur merr telefonatën nga hoteli.
‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e
Jerry në cep të dhomës duke parë burrin që telefonon recepsionin, ndërkohë që e di që është i pakapshëm.
‘Jerry është në dhomë’: Memet për videon e
"Sill Tom-in me vete"

MOS I HUMBISNI