Muzika

Festivali i Këngës: Publikohet lista e performancave të netëve gjysmëfinale

Shkruar nga Anabel

16 Dhjetor 2019

Festivali i Këngës: Publikohet lista e performancave të

Më datë 19 dhe 20 dhjetor do të mbahen netët gjysmëfinale të “Festivalit të Këngës”, ndërkohë që finalja është parashikuar për mbrëmjen e 22 dhjetorit. Përsa i përket performancave të këngëtarëve, pak orë më parë u publikua edhe lista e natës së parë dhe të dytë.

Nata e parë

1. Nadia & Genc Tukiçi – Ju flet Tirana
2. Sara Bajraktari – Ajër
3. Devis Xherahu – Bisedoj me serenatën
4. Kanita – Ankth
5. Kamela Islamaj – Më ngjyros
6. Bojken Lako – Malaseen
7. Elvana Gjata – Me tana
8. Aldo Bardhi – Melodi
9. Renis Gjoka – Loja
10. Albërie Hadërgjonaj – Ku ta gjej dikë ta dua

Nata e dytë

1. Kastro Zizo – Asaj
2. Tiri Gjoci – Me gotën bosh
3. Olta Boka – Botë për dy
4. Era Rusi – Eja merre
5. Wendi Mancaku – Ende
6. Robert Berisha – Ajo nuk është unë
7. Gena – Shqiponja e lirë
8. Eli Fara & Stresi – Bohem
9. Arilena Ara – Shaj
10. Valon Shehu – Kutia e Pandorës

Artikull i rekomanduar:

Votoni këngën e preferuar nga Festivali i Këngës