Celebrity

Aktorja tregon si një aksident me makinë i shpëtoi jetën

Shkruar nga Anabel

9 Nëntor 2019

Aktorja tregon si një aksident me makinë i shpëtoi jetën

Jameela Jamil, të cilën besojmë se e njihni nga të gjitha herët kur ka shpërthyer kundër Kim Kardashian, tregoi për Cosmopolitan se një aksident me makinë, që mund të kishte rezultuar fatal, në fakt i shpëtoi jetën. Natyrshëm lind pyetja: Ç’ka dashur të thotë autorja?

Aktorja e “The Good Place”, 33 vjeçe, ishte pjesë e industrisë së modelingut në moshën 17-vjeçare. Sot, ajo flet kundër promovimit të zakoneve të çrregullta përsa i përket ushqyerjes.

“Unë isha modele për pak kohë, derisa u godita me një makinë dhe përfundova në karrige me rrota, e cila me të vërtetë më shpëtoi jetën,” tha ajo. “Përndryshe, do të isha ende modele me çrregullime në të ngrënë.”

Jamil u shpreh se kur ishte adoleshente, ishte udhëzuar nga menaxherët që të pinte duhan (për të mos vënë peshë) dhe të bënte pjesë të dietës ushqimore praktika të pashëndetshme.

“Më thonin të haja vetëm speca të kuq dhe të merrja me vete një qese të vogël me ëmbëlsira, në mënyrë që sa herë të ndihesha pa fuqi, të merrja pak sheqer dhe të ndihesha e ngrënë,” shtoi aktorja.

Pastaj, pasi u përfshi në një aksident me makinë, që rezultoi me rrezik për shpinën – ku qëndroi në shtrat për një vit dhe më pas përdori karrige me rrota për gjashtë muaj të tjerë – Jameela vendosi të vlerësonte shëndetin.

Prej kohësh, Jamil thekson rëndësinë e pranimit të çdo lloj forme trupore. Në fakt, ajo nuk e sheh më veten në pasqyrë, sipas një deklarate për People.

Në qershor, Jameela kritikoi Kim Kardashian pasi kjo e fundit nxorri në treg kremin që mbulon shenjat në lëkurë.

Ajo u shpreh se një produkt i tillë është jopraktik, humbje parash dhe mbi të gjitha i bën njerëzit “të mos përqafojnë” lëkurën dhe trupin e tyre. “Do të preferoja të bëja paqe me strijat dhe ekzemën time,” shkroi në Twitter. “Kurseni para dhe kohë dhe thjesht pushoni.”

Të shumtë qenë njerëzit që u pajtuan me mendimin e Jameela-s, por sigurisht pati edhe shumë të tjerë që i dolën në mbrotje Kim-it duke thënë se “për aq kohë sa produkti i bën njerëzit të ndihen mirë me veten, ku është problemi?”. Shtojmë se Kim u frymëzua nga problemi i saj me psoriasis.

Po kështu, të tjerë ndjekës thanë se kremi nuk është vetëm për ata që kanë shenja ose ndihen të pasigurtë me lëkurën, por mund të jetë i dobishëm për ata që punojnë në fusha si modelingu për shembull. 

Ndjekësit shqiptarë qenë të mendimit se “për aq kohë sa produkti i bën njerëzit të ndihen mirë” nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

Artikull i rekomanduar: "Është e tmerrshme": Ç’ndodh në prapaskenë me modelet e kolme

Aktorja tregon si një aksident me makinë i shpëtoi jetën

Burimi: Cosmopolitan, People, Insider

MOS I HUMBISNI