Shqipëria

Alvin Berisha nxirret nga kampi Al-Hol

Shkruar nga Anabel

5 Nëntor 2019

Alvin Berisha nxirret nga kampi Al-Hol

Sipas të dhënave të fundit, thuhet se Alvin Berisha është nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri dhe po transportohet në një vend të sigurt.

Report Tv raportoi se 11-vjeçari u shpëtua si rezultat i bashkëpunimit të “Gjysmë Hënës Siriane”, Kryqit të Kuq dhe autoriteteve italiane dhe shqiptare.

Sipas burimeve të Report Tv, operacioni nuk ka mbaruar ende, por shumë shpejt Alvini do t’i bashkohet familjes në Itali.

Për historikun e ngjarjeve mbi Alvin, drejtohuni këtu.

MOS I HUMBISNI