Celebrity

Rihanna fotografohet në festën private të Drake

Shkruar nga Anabel

22 Tetor 2019

Rihanna fotografohet në festën private të Drake

Nisur nga disa foto të publikuara në Instagram te @theshaderoom, duket se Rihanna dhe Drake janë miq sërish. Reperi mori me qira një klub nate në Los Angeles, ku ftoi miqtë e ngushtë, të cilët sipas burimeve të TSR, “festuan deri në pesë të mëngjesit”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Shade Room (@theshaderoom) on

Sipas po të njëjtave burime, Riri ishte e pranishme në festë, së bashku me shoqen e saj, Lyrica. Thuhet se festa ishte argëtuese dhe Drake solli ushqime nga McDonalds.

Romanca jetëshkurtër e Drake dhe Rihanna i tërboi të gjithëve pak vite më parë dhe hera-herës dikush (lexo:Drake) i ka hedhur sërish benzinë zjarrit.

Reperi dhe Rihanna nisën romancën e tyre rreth vitit 2009, u ndanë disa herë, ndërsa në vitin 2016 i dhanë fund përfundimisht marrëdhënies. Drake e ka përmendur gjithnjë dashurinë për këngëtaren. Madje kur i dha çmimin “Michael Jackson Video Vanguard Awards” në 2016-n u shpreh: “Ajo është vajza me të cilën kam rënë në dashuri që kur isha 22 vjeç”.

Drake ka edhe një tatuazh, që ndonëse nuk është Rihanna, ngjason si ajo.

Në tetor të 2018-s ai tha se “donte një të ardhme me Rihanna-n”, por ja që gjërat shkuan keq.

Mesa duket, së paku janë miq, nisur nga fotot e fundit. Kujtojmë që maj të 2018-s, Rihanna u shpreh për Vogue: “Ne nuk jemi armiq, por s’jemi më as miq. Kjo është e gjitha. [...] Ndërkohë që prisja të merrja çmimin në VMA, u ndjeva shumë në siklet. Nuk më pëlqejnë komplimentat e shumta, nuk dua të vihem nën presion.”

Përsa i përket romancës, Riri është në një romancë me biznesmenin saudit 31-vjeçar, Hassan Jameel. Është parë në lojëra basketbolli me Jameel, në Itali me pushime me famijen e tij, madje edhe në një restorant në Santa Monica me të dhe nënën e saj.

MOS I HUMBISNI