KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Bota

Arrestohet 'sozia' e Angelina Jolie

Shkruar nga Anabel

7 Tetor 2019

Arrestohet 'sozia' e Angelina Jolie

Sahar Tabar, 22-vjeçarja e njohur për përpjekjet e vazhdueshme për t'i ngjarë Angelina-s, është arrestuar nga autoritetet iraniane. Vajza akuzohet për nxitje dhune, blasfemi, përvetësim pronash në mënyrë të paligjshme dhe nxitje të rinjsh për të bërë korrupsion.

Arrestohet 'sozia' e Angelina Jolie

Nuk dihet ende çfarë dënimi është marrë për të, por akuzat janë relativisht të rënda. Aktualisht, llogaria e saj e Instagram-it është fshirë.

Arrestohet 'sozia' e Angelina Jolie

Tabar, u bë e famshme prej kësaj platforme,  cili i dha akses për të ndarë me njerëzit transformimin drastik pas operacioneve. 2 vite më parë u tha se adoleshentja kreu plot 50 ndërhyrje për t'i ngjarë aktores dhe njerëzit mbetën të shtangur nga përfundimi.

Arrestohet 'sozia' e Angelina Jolie

Asokohe, 19-vjeçarja tha se do të bënte gjithçka që të dukej si Jolie, por transformimi dramatik ka bërë njerëzit të pyesin veten nëse është apo jo i vërtetë.

Arrestohet 'sozia' e Angelina Jolie

Pas bujës së madhe dhe famës së menjëhershme që Tabar mori, bëri deklaratën e radhës duke thënë se pjesa më e madhe e fotove që shohin në foto dhe 'filtra dhe make up'.

Arrestohet 'sozia' e Angelina Jolie

Burimi: The Guardian

 

 

MOS I HUMBISNI