KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Style Tips

Sa klas aq edhe i guximshëm: Ky stil veshjeje po bën NAMIN!

Shkruar nga Anabel

3 Tetor 2019

Sa klas aq edhe i guximshëm: Ky stil veshjeje po bën NAMIN!

Shtëpitë e mëdha të modës së lartë sollën të gjitha diçka unike në koleksionet e reja të Javës së Modës, ashtu siç të gjitha i bashkoi një stil!

E kemi fjalën për "frymën franceze" të veshjes, që e pamë pothuajse në të gjitha sfilatat e markave elitë. 

Pantallona të shkurtra (ose fund) kombinuar me një këmishë dhe një xhaketë! Kryesisht, ky stil mbizotëron në ngjyrë të zezë, por jo vetëm!

Kaia Gerber, u duk se ishte modelja "preferenciale" për ta prezantuar këtë trend. Në Javën e Modës në Paris, 18-vjeçarja sfiloi për Saint Laurent, e veshur me një palë pantallona të shkurtra, geta të holla poshtë tyre dhe një këmishë transparente të kombinuar me një xhaketë elegante me pak shkëlqim.

Sa klas aq edhe i guximshëm: Ky stil veshjeje po bën NAMIN!

Sërish Kaia, kësaj here për Valentino-n gjatë sfilatës në Paris. Ideja është pothuajse e njëjtë. Një këmishë e zezë sensuale, një xhaketë dhe fund ose pantallona.

Sa klas aq edhe i guximshëm: Ky stil veshjeje po bën NAMIN!

Christian Dior e solli kështu frymën më të re të modës! Xhaketa dhe këmisha e zezë (kryesisht e mbyllur) kryesojnë veshjen!

Sa klas aq edhe i guximshëm: Ky stil veshjeje po bën NAMIN!

Loewe guxoi edhe më, duke na prezantuar me versionin më ekstravagant të këtij trendi.

Sa klas aq edhe i guximshëm: Ky stil veshjeje po bën NAMIN!

Sërish Dior, për të na treguar se përveçse trendi që ka poshtuar momentin është i sofistikuar, mund të vishet edhe në përditshmëri!

Sa klas aq edhe i guximshëm: Ky stil veshjeje po bën NAMIN!

 

 

MOS I HUMBISNI