Shqipëria

Bëhuni gati për një verë të dytë: Ç'surpriza sjell moti në vijim?

Shkruar nga Anabel

12 Shtator 2019

Bëhuni gati për një verë të dytë:

Nëse menduat se me ardhjen e shtatorit, shpëtuam nga vapa dhe temperaturat e larta, gaboheni! Një "verë e dytë" do të rikthehet në ditët në vijim ku temperaturat më të larta në zonën bregdetare do të arrinë deri në 33 gradë celsius.

Sipas Meteoalb,vranësirat do të jenë të pakta, që do të thotë, nuk do të ndikojnë aspak në planet tuaja për plazh.

Temperatura minimale do të jetë 12 gradë celsius në zonat malore. Ndonëse më parë u parashikua se pas datës 10 shtator temperaturat do të ulen, duke sjellë zyrtarisht vjeshtën në vend, moti sërish ka surpriza.

Për ata që nuk u mjaftuan me verën zyrtare, le të shijojnë këtë stinë të nxehtë të dytë!

 

 

 

MOS I HUMBISNI