Celebrity

Dua Lipa zhgënjen fansat shqiptarë sepse tha se është nga Londra

Shkruar nga Anabel

9 Shtator 2019

Dua Lipa zhgënjen fansat shqiptarë sepse tha se është nga

Pak më parë, Dua Lipa publikoi një video pjesë të fushatës promocionale për parfumin Libre nga Yves Saint Laurent. Dua është fytyra e Libre dhe në video, shfaqen prapaskenat e regjistrimit të versionit të saj të këngës “I’m Free” nga The Soup Dragons.

Ajo e prezanton veten si Dua, këngëtare dhe tekstshkruese nga Londra. Fakti që tha nga Londra dhe jo nga Shqipëria, zhgënjeu fansat e këngëtares, që u siguruan të shprehnin mendimin e tyre në komente.

Dua Lipa zhgënjen fansat shqiptarë sepse tha se është nga

Dua Lipa zhgënjen fansat shqiptarë sepse tha se është nga

Dua Lipa zhgënjen fansat shqiptarë sepse tha se është nga

Dua Lipa zhgënjen fansat shqiptarë sepse tha se është nga

Dua nuk ka reaguar në lidhje me këtë.

Sidoqoftë, Dua është lindur në Londër, nga dy prindër shqiptarë, kështu që teknikisht, është nga Londra. Shqiptare, por nga Londra.

MOS I HUMBISNI