Celebrity

Ish-ambasadorja britanike në Shqipëri bëhet sekretarja private e çiftit Harry-Meghan

Shkruar nga Anabel

21 Gusht 2019

Ish-ambasadorja britanike në Shqipëri bëhet sekretarja private e

Duka dhe dukesha e Sussex-it emëruan Fiona Mcilwham si sekretaren private, që është posti më i lartë në ekipin e Sussex-it. Mcilwham, që do të zëvendësojë Samantha Cohen, është një nga ish-ambasadoret britanike në Shqipëri, e cila zëvendësoi Franser Wilson në vitin 2009.

Ish-ambasadorja britanike në Shqipëri bëhet sekretarja private e
Fiona Mcilwham dhe ish-presidenti Bamir Topi

Një burim brenda Pallatit tha për Daily Mail se çifti ishte në kërkim të një sekretareje që të kishte përvojë me punën në mbretëri, por siç duket Fiona Mcilwham fitoi mbi zyrtarët e Pallatit.

Ish-ambasadorja britanike në Shqipëri bëhet sekretarja private e

Fiona Mcilwham ishte një nga ambasadoret më të reja kur u emërua në Shqipëri në vitin 2009, asokohe vetëm 35 vjeçe. Tanimë, puna e sot do të jetë organizimi i programit zyrtar, menaxhimi i korrespodencës dhe mbikëqyrja e anëtarëve të stafit.

Ish-ambasadorja britanike në Shqipëri bëhet sekretarja private e

Burimi: Daily Mail

MOS I HUMBISNI