Parfume

‘Unë jam e lirë’: Videoja e Dua Lipës është thjesht fantastike

Shkruar nga Anabel

20 Gusht 2019

‘Unë jam e lirë’: Videoja e Dua Lipës është

Një shqiponjë – simbol i origjinës shqiptare, por njëkohësisht simbol i lirisë dhe guximit për të ecur përpara në shumë kultura të ndryshme – fluturon sipër Parkut Kombëtar Grand Canyon në Arizona, ndal fluturimin në krahun e Dua Lipës dhe më pas niset sërish nxitimthi drejt shkëmbinjve të kuqërremtë. “Mos ki frikë nga liria jote,” thotë Dua.

‘Unë jam e lirë’: Videoja e Dua Lipës është

Nis kështu spoti prezantues i parfumit Libre (i/e lirë, liri) nga YSL Beauté, në të cilin këngëtarja është imazh zyrtar.

“Jam e lirë, të bëj ç’të dua,” këndon më pas ajo teksa drejtohet drejt plazheve të Malibu-së. Spoti mbyllet me Duan që ecën gjithë vetëbesim, teksa nga mbrapa flakët formojnë fjalën LIBRE.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

“Për mua është e rëndësishme të qenurit e fortë dhe me vetëbesim,” u shpreh ajo në qershor në lidhje me mënyrën si u ndërtua parfumi. “Si zëri i brezit të saj, Dua Lipa mishëron vlerat e pavarësisë dhe lirisë, të cilat kanë qenë gjithnjë pjesë e Yves Saint Laurent,” tha Stephan Bezy, menaxher i përgjithshëm i Yves Saint Laurent Beauté, një kompani në pronësi të L’Oréal.

‘Unë jam e lirë’: Videoja e Dua Lipës është

Përsa i përket aromës së Libre, bëhet fjalë për një aromë florale me livando, myshk dhe lule portokalli. Për të tjera aroma vjeshtarake, drejtohuni këtu.

MOS I HUMBISNI