Showbiz dhe TV

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Shkruar nga Anabel

16 Korrik 2019

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Digitalb siç kishte premtuar solli mbrëmë në sheshin Skënderbej atmosferën më të zjarrtë të këtij viti, dhe jo vetëm. Një maratonë e vertetë që zgjati më shumë se 7 orë në Sheshin Skënderbej të mbushur si pak herë më parë e me të pranishëm yjet e skenës muzikore të Shqiptarisë.

Spektaklin e nisi Luana Vjollca që prezantoi live dhe eksluzivisht hitin e saj me yllin ndërkombëtar të muzikës Faydee. 

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Atmosfera vazhdoi e zjarrtë me Soni Malaj e cila veç performancës me trupin e baletit, solli surprizë Agon Amiga dhe Daim Lala.

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Në skenë u ngjitën më pas Young Zerka;

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Ronela Hajati;

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Dhe pas kohësh mungese Vedat Ademi.

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Po ashtu Jericho sollën atmosferën rrok me tingujt e këngeve të tyre të ngjyrosura kuq e zi.

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Skena u ndez nga Kida e cila këndoi hitet më të njohura me publikun që këndonte njëzëri me të. 

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Digitalb prezantoi në shesh edhe promon më të re, një realizim shpërthyes, me sloganin “Vazhdo të ëndërrosh”

Dritan Shakohoxha i cili gjithashtu ndante ditëlindjen me Digitalb mes fishekzjarreve që çanë qiellin e kryeqytetit;

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Ftoi në skenë një tjetër artist me një përvjetor artistik. Edhe ai bënte 15 vjeç sa Digitalb – Alban Skënderaj.

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Publiku vazhdoi të kërcente dhe këndonte pavarësisht orëve që kalonin në shesh me Tayna;

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Mc Kresha & Lyrical Son;

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Yll Limani; 

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Dhe bishën e skenës Aurela Gaçe. 

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Nuk do të kishte kuptim festimi i Digitalb pa himnin e dytë të kombit “Kuq e Zi je ti” me divën Elvana Gjata e cila solli edhe hitet e saj më të reja me një performancë rrënqethëse. 

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Festën e 15 vjetorit e mbylli Ledri Vula, i cili e mbajti sheshin në ajër deri në orët e para të mëngjesit, duke mbyllur kështu festimet e gjata të 15 vjetorit të kompanisë mediatike më të dashur të Shqiptarëve anë e kënd globit. 

Po! Ky ishte koncerti më i madh i vitit!

Digitalb hyn kështu në vitin e 16 me një sugjerim të vetëm: “Vazhdoni të ëndërroni”

MOS I HUMBISNI