Karakteristikat e Shenjave

Ju prezantojmë me 5 xhelozët e horoskopit!

Shkruar nga Anabel

16 Maj 2019

Ju prezantojmë me 5 xhelozët e horoskopit!

Kur ti dhe ai nisët të dilni fillimisht donit të rrinit gjithë kohës me njëri-tjetrin  apo jo? Të darkonit bashkë, një xhiro nëpër qytet me duar të kapura dhe pastaj netët e zjarrta në shtrat. E kemi fjalën për periudhën  kur ti mendoje se kishe në krah njeriun më të dashur në botë, atë perfektin me të cilin ngjisje kaq shumë! Kur ai, ende s’e kishte shfaqur xhelozinë  dhe as skenat e panevojshme.

Që në takimin e radhës ta keni një ide se cili fshihet pas asaj fytyre naïve, po ju prezantojmë me shenjat më xheloze të horoskopit.

Ju prezantojmë me 5 xhelozët e horoskopit!

1.Gaforrja

Gaforret janë po aq xhelozë sa miqtë e tyre Peshqit dhe Akrepi. Ata thjesht dinë ta fshehin mirë diçka të tillë. Nga një lidhje ata kërkojnë siguri, përkëdhelje dhe diçka që përkrah mirë guackën e tyre.

Ju prezantojmë me 5 xhelozët e horoskopit!

2. Luani

Thuhet se në dashuri Luanët janë besnikë dhe kanë nevojë të paparë të dinë të njëjtën gjë për partnerin e tyre. Vëmendja dhe përkushtimi është shumë i rëndësishëm për ta. Është e thjeshtë të bësh xheloz dikë të shenjës së Luanit, të cilët mund të bëhen edhe të pamëshirshëm nëse shohin që partneri i tyre është i përqendruar diku tjetër ku s’është ai.

Ju prezantojmë me 5 xhelozët e horoskopit!

3. Virgjëresha

Ato nuk janë vetëm kritike të të tjerëve, pore dhe të vetes. Kjo analizë konstante që bëjnë i çon detyrimisht drejt xhelozisë dhe mendimeve të tepruara. Është e thjeshtë për to të bëhen paranojakë apo të imagjinojnë skenare tradhtie.

Ju prezantojmë me 5 xhelozët e horoskopit!

4. Akrepi

Shenja më posesive dhe më xheloze e gjithë zodiakut. Si hetues  të mirë që janë, Akrepët janë të fiksuar pas gjërave që mendojnë se u përkasin vetëm atyre. Për ta ndihmuar partnerin e kësaj shenje, tregojini që jeni të devotshëm dhe shfaqini siguri.

Ju prezantojmë me 5 xhelozët e horoskopit!

5.Peshqit

Peshqit janë shenja më emocionale kështu që ata mund të bëhen xhelozë fare lehtë në një lidhje. Aq më tepër nëse mendojnë se marrëdhënia e tyre po kërcënohet. Komunikoni dhe kaloni kohë cilësore që ata të qetësohen.

MOS I HUMBISNI