Showbiz dhe TV

Capital T nuk ndalet dhe mirë bën: Shtron Iftar për 310 persona

Shkruar nga Anabel

16 Maj 2019

Capital T nuk ndalet dhe mirë bën: Shtron Iftar për 310 persona

Capital T mbetet i përkushtuar në misionin e tij: të ndihmojë ata që kanë më pak mundësi se ai.

Dje, Capital T me ndihmën e filantropit Halil Kastratit, pati mundësinë të shtrojë Iftar për më shumë se 300 persona në shoqatën bamirëse “Jetimat e Ballkanit.”

“Ndjenjë e veçantë të bëjmë shpërndarjen e Iftarit në kuzhinën tonë për 310 persona. Falenderojmë këngëtarin tonë të mirënjohur Trim Ademi (Capital T), i cili dhuroi Iftarin në kuzhinën tonë, po ashtu që ishte dhe prezent në shpërndarjen e ushqimit,” shkruan shoqata në faqen e Instagramit. “Nevojtarët Zoti i ndihmoftë. Bamirësin Zoti e shpërbleftë.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jetimat e Ballkanit (@jetimat.e.ballkanit) on

Halil Kastrati shkroi diçka në të njëjtat linja në foton e postuar në profilin e tij.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Halil Kastrati (@halilkastrati) on

Më parë, Capital T dhuroi pesë shtëpi për pesë familje në vështirësi ekonomike, po më ndihmën e Halil Kastratit. Shkurtimisht pas kësaj, u bëri dhurata fëmijëve në nevojë për festat e fundvitit.  

MOS I HUMBISNI