Celebrity

Maluma tregon arsyen pse puthi të ëmën në buzë

Shkruar nga Anabel

14 Maj 2019

Maluma tregon arsyen pse puthi të ëmën në buzë

Me rastin e Ditës së Nënës, Maluma postoi këtë foto dhe sigurisht që reagimet nuk qenë fort të këndshme. Ndjekësve iu duk, hmm, le të themi e çuditshme. “Nëse më duhet të puth nënën time kështu, duhet të bëj katër seanca terapi në javë”, shkroi aktor argjentinas Grego Rossello. Një ndjekës tjetër, pyeti veten, “vetëm mua më duket e çuditshme kjo?” dhe një tjetër deklaroi me të drejtë, “është Dita e Nënës, jo Shën Valentini.” Po kështu, edhe fansave shqiptarë u bëri përshtypje.

Maluma tregon arsyen pse puthi të ëmën në buzë

Megjithatë, është e gjitha çështje kulture. “Është fansatike që është pranuar në tregun amerikan me krahë hapur,” u shpreh përfaqësuesi i këngëtarit kolumbian për Page Six. “Jetojmë në një botë ku muzika është globale. Tani njerëzit do të jenë në gjendje të shohin anë të ndryshme të kulturës sonë, në mënyra të ndryshme.”

Në varësi të kulturës, një përshëndetje mund të marrë formën e një shtrëngimi duarsh, përqafimi, puthje në buzë dhe jo vetëm. Të puthurit në buzë është një formë dashurie dhe nderimi në shumë kultura, përfshirë këtu vendet e Amerikës Latine, Afrikës së Jugut dhe Australisë. 

MOS I HUMBISNI